„Statystycznie rzecz biorąc”

Wykres - statystykaRegionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej, Fundacja „Matematyka dla wszystkich” oraz Urząd Statystyczny w Katowicach oddział w Bielsku-Białej zapraszają nauczycieli matematyki oraz uczniów klas 5-8 szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych na Spotkanie z ciekawą matematyką zatytułowane „Statystycznie rzecz biorąc”.

Podczas zajęć uczniowie:

• dowiedzą się co to jest i czym zajmuje się statystyka,
  • zrozumieją sens powiedzenia „statystycznie rzecz biorąc”,
  • zmierzą się z interpretacją danych statystycznych i wyciąganiem z nich właściwych wniosków,
  • nauczą się wyszukiwać danych statystycznych z różnych źródeł.

Spotkanie poprowadzą panie Ewa Harężlak oraz Katarzyna Szczepocka – pracownice Urzędu Statystycznego w Katowicach, oddział w Bielsku-Białej. Odbędzie się ono 21 marca 2019 r. (czwartek) o godzinie 14.00 w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej, ul. Legionów 25, sala 011 (parter). Planowany czas spotkania to 90-100 minut.

Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się za pomocą naszego systemu rejestracji (aby zgłosić grupę uczniów, podczas wypełniania formularza proszę zaznaczyć opcję osoby towarzyszące i podać ich liczbę). Rejestracji można dokonać pod adresem:

Prosimy, aby uczestnicy spotkania zabrali ze sobą przybory do pisania oraz kalkulator (może być w telefonie komórkowym).

Zapraszamy!

Tagi: , ,