Wyniki Konkursu „Śladami Osiągnięć Polskiej Nauki”

Monety o nominale 1 grosz

Za nami druga edycja konkursu upamiętniającego dokonania polskich naukowców z okazji Dnia Nauki Polskiej „Śladami Osiągnięć Polskiej Nauki”. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych i ma charakter dwuetapowy (szkolny i regionalny). W obu etapach zadaniem uczestnika konkursu jest samodzielne rozwiązanie testu wiedzy naukowej i umiejętności naukowych (test logicznego myślenia).

Tegoroczna edycja konkursu poświęcona była życiu i działalności Ignacego Łukasiewicza oraz historii polskiego złotego w latach 1924-2024, co sprawdzał test wiedzy naukowej. Uczniowie zmierzyli się również z zadaniami sprawdzającymi umiejętność logicznego myślenia. Do etapu regionalnego konkursu zostało zakwalifikowanych 45 uczniów. Etap regionalny konkursu przy 93% frekwencji odbył się 18 kwietnia 2024 roku w siedzibie organizatora konkursu, tj. w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczestnikom, a Państwu Nauczycielom dziękujemy za propagowanie dokonań polskich naukowców oraz przygotowanie uczniów do udziału w konkursie.

Wręczenie nagród zwycięzcom konkursu, na które serdecznie zapraszamy Państwa Opiekunów wraz z uczniami, odbędzie się w naszym ośrodku 10 maja 2024 roku w godzinach od 13.00 do 14.00.


Serdecznie zapraszamy w roku szkolnym 2024/2025 do udziału w III edycji konkursu z okazji Dnia Nauki Polskiej, która będzie poświęcona życiu i działalności Marii Skłodowskiej-Curie oraz zjawisku promieniotwórczości.


Władysław Mąsior
Anetta Kania-Matusiewicz

Tagi: , , , , , ,