Warsztat: Budowanie myślącej klasy na lekcjach matematyki

SNM - nowe logoLogotyp RODN WOM w Bielsku-Białej

Bielski Oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki oraz Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku Białej serdecznie zapraszają na warsztat
„Budowanie myślącej klasy na lekcjach matematyki”.

Zajęcia poprowadzą trenerki ze Szkoły Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego:

Magdalena Jurewicz – absolwentka Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych na UW, trenerka edukacyjna, nauczycielka WOS, w latach 2004-2014 pracownik Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej, w latach 2000-2016 – współzałożycielka i prezeska Stowarzyszenia Mierz Wysoko, od 2015 koordynatorka sieci szkół praktyk w Szkole Edukacji PAFW i UW, prowadząca kursy i szkolenia z zakresu zarządzania klasą, koordynatorka projektu dotyczącego metody „Myślącej klasy”.

Anna Łukomska – wieloletnia nauczycielka matematyki oraz trenerka metody „Myślącej klasy” w Szkole Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego. Pełni także funkcję opiekunki praktyk studenckich w Szkole Edukacji oraz wspiera młodych nauczycieli jako tutorka. Współpracuje z tą instytucją od 2016 roku.

Czym jest „Myśląca klasa”?
Jak piszą dydaktycy ze Szkoły Edukacji: „Myśląca Klasa jest innowacyjną metodą prowadzenia zajęć, opracowaną przez kanadyjskiego eksperta edukacji matematycznej, prof. Petera Liljedahla. Metoda Myślącej Klasy to zestaw drobnych zmiany w sposobie prowadzenia lekcji, które mogą w rewolucyjny sposób zmienić klasową rzeczywistość i pobudzić aktywność i kreatywność uczniów”.

Podczas 4 godzin aktywnych warsztatów (4 x 45 min), poruszone będą następujące kwestie:

• aranżacja klasowej przestrzeni w sposób sprzyjający kreatywnej pracy;
  • rodzaje zadań w Myślącej klasie i sposoby ich wprowadzania, które wywołują największe zaangażowanie uczniów;
  • rodzaje uczniowskich pytań: po sąsiedzku, zatrzymujące myślenie, podtrzymujące myślenie i sposoby reagowania na nie przez nauczycielki/nauczycieli;
  • sposoby monitorowania pracy w grupach;
  • rozwiązywanie zadań – praca w losowo dobieranych grupach na pionowych, ścieralnych tablicach – rozwiązywanie zadań.

Dodatkowo każdy uczestnik warsztatów otrzyma własny egzemplarz książki Petera Liljedahla „Budowanie myślących klas na lekcjach matematyki”.

TERMIN: 18 maja 2024 r. (sobota), godz. 12:00-15:15

MIEJSCE: RODN „WOM” w Bielsku-Białej, ul. Legionów 25, sala 203

KOSZT: 120 zł (numer konta widoczny jest w systemie rejestracji)

W CENIE: udział w zajęciach, zaświadczenie, książka, poczęstunek podczas przerwy kawowej

ZAPISY: https://rejestracja.wombb.edu.pl/course.html?id=605246

UWAGA: w warsztatach (ze względu na formę pracy) może brać udział tylko 30 osób, decyduje kolejność zgłoszeń wraz z dokonaną opłatą.

ZAPRASZAMY!

Magdalena Glac – Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki
Jolanta Klajmon – Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej

Koordynator:
Aleksandra Filuś-Mąsior – Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej