Aktualności

Logotyp RODN WOM w Bielsku-Białej

Ogłoszenie Nr 3/2024 z dnia 5.06.2024 r.

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej z siedzibą przy ul. Legionów 25, 43-300 Bielsko-Biała

ogłasza nabór kandydatów na wolne stanowisko – specjalista ds. płac.

Liczba osób do zatrudnienia: 1

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie:

Władysław Mąsior
Dyrektor RODN „WOM” w Bielsku-Białej

Tagi:

Monety o nominale 1 grosz

Za nami druga edycja konkursu upamiętniającego dokonania polskich naukowców z okazji Dnia Nauki Polskiej „Śladami Osiągnięć Polskiej Nauki”. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych i ma charakter dwuetapowy (szkolny i regionalny). W obu etapach zadaniem uczestnika konkursu jest samodzielne rozwiązanie testu wiedzy naukowej i umiejętności naukowych (test logicznego myślenia).

Tegoroczna edycja konkursu poświęcona była życiu i działalności Ignacego Łukasiewicza oraz historii polskiego złotego w latach 1924-2024, co sprawdzał test wiedzy naukowej. Uczniowie zmierzyli się również z zadaniami sprawdzającymi umiejętność logicznego myślenia. Do etapu regionalnego konkursu zostało zakwalifikowanych 45 uczniów. Etap regionalny konkursu przy 93% frekwencji odbył się 18 kwietnia 2024 roku w siedzibie organizatora konkursu, tj. w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczestnikom, a Państwu Nauczycielom dziękujemy za propagowanie dokonań polskich naukowców oraz przygotowanie uczniów do udziału w konkursie.

Wręczenie nagród zwycięzcom konkursu, na które serdecznie zapraszamy Państwa Opiekunów wraz z uczniami, odbędzie się w naszym ośrodku 10 maja 2024 roku w godzinach od 13.00 do 14.00.


Serdecznie zapraszamy w roku szkolnym 2024/2025 do udziału w III edycji konkursu z okazji Dnia Nauki Polskiej, która będzie poświęcona życiu i działalności Marii Skłodowskiej-Curie oraz zjawisku promieniotwórczości.


Władysław Mąsior
Anetta Kania-Matusiewicz

Tagi: , , , , , ,

SNM - nowe logoLogotyp RODN WOM w Bielsku-Białej

Bielski Oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki oraz Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku Białej serdecznie zapraszają na warsztat
„Budowanie myślącej klasy na lekcjach matematyki”.

Zajęcia poprowadzą trenerki ze Szkoły Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego:

Magdalena Jurewicz – absolwentka Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych na UW, trenerka edukacyjna, nauczycielka WOS, w latach 2004-2014 pracownik Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej, w latach 2000-2016 – współzałożycielka i prezeska Stowarzyszenia Mierz Wysoko, od 2015 koordynatorka sieci szkół praktyk w Szkole Edukacji PAFW i UW, prowadząca kursy i szkolenia z zakresu zarządzania klasą, koordynatorka projektu dotyczącego metody „Myślącej klasy”.

Anna Łukomska – wieloletnia nauczycielka matematyki oraz trenerka metody „Myślącej klasy” w Szkole Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego. Pełni także funkcję opiekunki praktyk studenckich w Szkole Edukacji oraz wspiera młodych nauczycieli jako tutorka. Współpracuje z tą instytucją od 2016 roku.

Czym jest „Myśląca klasa”?
Jak piszą dydaktycy ze Szkoły Edukacji: „Myśląca Klasa jest innowacyjną metodą prowadzenia zajęć, opracowaną przez kanadyjskiego eksperta edukacji matematycznej, prof. Petera Liljedahla. Metoda Myślącej Klasy to zestaw drobnych zmiany w sposobie prowadzenia lekcji, które mogą w rewolucyjny sposób zmienić klasową rzeczywistość i pobudzić aktywność i kreatywność uczniów”.

Podczas 4 godzin aktywnych warsztatów (4 x 45 min), poruszone będą następujące kwestie:

 • aranżacja klasowej przestrzeni w sposób sprzyjający kreatywnej pracy;
 • rodzaje zadań w Myślącej klasie i sposoby ich wprowadzania, które wywołują największe zaangażowanie uczniów;
 • rodzaje uczniowskich pytań: po sąsiedzku, zatrzymujące myślenie, podtrzymujące myślenie i sposoby reagowania na nie przez nauczycielki/nauczycieli;
 • sposoby monitorowania pracy w grupach;
 • rozwiązywanie zadań – praca w losowo dobieranych grupach na pionowych, ścieralnych tablicach – rozwiązywanie zadań.

Dodatkowo każdy uczestnik warsztatów otrzyma własny egzemplarz książki Petera Liljedahla „Budowanie myślących klas na lekcjach matematyki”.

TERMIN: 18 maja 2024 r. (sobota), godz. 12:00-15:15

MIEJSCE: RODN „WOM” w Bielsku-Białej, ul. Legionów 25, sala 203

KOSZT: 120 zł (numer konta widoczny jest w systemie rejestracji)

W CENIE: udział w zajęciach, zaświadczenie, książka, poczęstunek podczas przerwy kawowej

ZAPISY: https://rejestracja.wombb.edu.pl/course.html?id=605246

UWAGA: w warsztatach (ze względu na formę pracy) może brać udział tylko 30 osób, decyduje kolejność zgłoszeń wraz z dokonaną opłatą.

ZAPRASZAMY!

Magdalena Glac – Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki
Jolanta Klajmon – Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej

Koordynator:
Aleksandra Filuś-Mąsior – Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej

Tagi: ,

Festiwal Nowe Inspiracje 2024Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach organizuje

X Festiwal Edukacyjny „Nowe Inspiracje” WOM 2024

To największe wydarzenie w WOM w Katowicach i jedno z największych w województwie śląskim i w kraju. W ramach festiwalu są organizowane (już od 27 lat) Giełdy Wydawców.

W trakcie wydarzenia nauczyciele mogą brać udział w bezpłatnych warsztatach metodycznych prowadzonych przez konsultantów ośrodka, zaproszonych specjalistów, pracowników wyższych uczelni (Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego, Politechniki Śląskiej), firm i instytucji przydatnych w pracy szkół i placówek – czyli instytucji kultury, popularyzacji nauki, wydawnictw i firm wspierających oświatę w różnych aspektach jej działalności.

Wydarzenie ma formę hybrydową. W piątek zapraszamy na szkolenia on-line, w sobotę – stacjonarne. Tego dnia będzie też okazja do wzięcia udziału w wydarzeniach towarzyszących oraz odwiedzenia stoisk różnych wydawnictw i instytucji kultury, nawiązania kontaktów zawodowych.

Patronat: Uniwersytet Śląski oraz Uniwersytet Bielsko-Bialski.

Najbliższa edycja Festiwalu Edukacyjnego „Nowe Inspiracje” odbędzie się:
19 kwietnia 2024 (on-line) i 20 kwietnia 2024.

Wykład inauguracyjny wygłosi prof. Tadeusz Sławek:
Radosny robot. O wartości rozumu i wyobraźni.

Wydarzenie towarzyszące – koncert: Niezapomniane melodie, w wykonaniu artystów Opery Śląskiej i Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karłowicza.

Program i zapisy:
https://www.womkat.edu.pl/pl/Oferta/X_Festiwal_Edukacyjny__-_Nowe_Inspiracje__WOM__2024

Uczestnicy otrzymają zaświadczenia.

Zapraszamy!

Tagi:

W imieniu organizatora – Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego – zapraszamy na konferencję skierowaną do nauczycieli, zorganizowaną w ramach projektu Erasmus+ o nazwie „Social Blend” (Social Skills in Blended Learning for better Student Achievement), którego konsorcjum składa się z 7 partnerów (Belgia pełni rolę koordynatora).

Konferencja ta, o charakterze hybrydowym (spotkania f2f i online), oraz z częścią warsztatową, będzie prowadzona w języku angielskim i jest zaplanowana na 25.04.2024.

Adresowana jest głównie do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i szkolnej (do poziomu klasy 4), jednak jesteśmy przekonani, że korzyści z udziału w niej odniosą także nauczyciele wszystkich typów i poziomów nauczania.

Warunkiem uczestnictwa jest komunikatywna znajomość języka angielskiego, ze względu na hybrydowy charakter wydarzenia.

Plakat konferencji

Udział jest bezpłatny, a dla uczestników zapewnimy lunch, kawę, przekąski oraz drobne upominki promocyjne, a także certyfikat uczestnictwa.

Szczegółowy program w formularzu zgłoszeniowym.

W celu rejestracji należy wysłać wypełniony formularz zgłoszeniowy na adres: elewandowska@ubb.edu.pl

Zapraszamy!

Tagi: ,

Superkonferencja. Grafika wygenerowana przez AI

Superkonferencja. Grafika wygenerowana przez AI

XVI KONFERENCJA REGIONALNA:
TECHNOLOGIE I METODY. INSPIRUJĄCE POMYSŁY I ROZWIĄZANIA

PRAKTYCZNA KONFERENCJA Z WARSZTATAMI

Temat:
Cyfrowe narzędzia Google w szkole.
Supernarzędzia dla supernauczycieli i superdyrektorów

Termin:
23 marca 2024 r. (sobota), od 9:30

Organizatorzy:

Więcej informacji – na stronie Konferencji:

Zapisy:

Zapraszamy!

Lechosław Hojnacki

Tagi: ,

Metis - logotyp

Zapraszamy Państwa w dniu 15 kwietnia 2024 r. na Konferencję: „Ruch i…uff! Troski z głów”.

 • Jak aktywność fizyczna wzmacnia dobrostan psychiczny?
 • Jak sprawić, aby nastolatek polubił aktywność fizyczną?
 • Jak pogodzić wymagania zawarte w podstawie programowej W-F z działaniami na rzecz zdrowia psychicznego?
 • Jak zwiększać frekwencję na lekcjach W-F?
 • Jak budować współpracę i dobry klimat w zespołach klasowych poprzez „teambuildingowy” (vs rywalizacyjny) sposób prowadzenia zajęć W-F?

W ostatnich czasach zaburzenia emocjonalne dzieci i  młodzieży kładą się cieniem na ich dzieciństwie i młodości ze  szczególną intensywnością. Jednocześnie aktywność fizyczna, która mogłaby stanowić świetne antidotum, niestety kuleje. Bywa, ze lekcje wychowania fizycznego są omijane szerokim łukiem przez młodzież i często (z różnych powodów) zdarza
się, że szkoła zaprzepaszcza szanse na zaszczepienie „bakcyla ruchu”.

Czytaj więcej ›

Tagi: ,

Marek Luzar

Marek Luzar

W dniu 19.02.2024 r. w siedzibie RODN „WOM” w Bielsku-Białej przy ul. Legionów 25 miało miejsce spotkanie z panem Markiem Luzarem (na zdjęciu). W czasie spotkania odbyła się projekcja filmu „Kurierka”, którego reżyserem był nasz Gość.

Film opowiada historię Władysławy Rzepeckiej (17 lat) – tytułowej kurierki przewożącej dokumenty wykradzione z Auschwitz. W czasie podróży dziewczyna spotyka wysokiego rangą oficera SS. Nie podejrzewa on, z jaką misją podróżuje Rzepecka.

W seansie wzięli udział nauczyciele wraz z uczniami z Bielska-Białej i powiatu bielskiego. Po obejrzeniu filmu reżyser omówił kulisy powstawania produkcji. Odbyła się również dyskusja o historii AK i jej zapomnianych bohaterach.

Andrzej Kowalczyk


Reżyser filmu zaproponował możliwość zorganizowania podobnych spotkań na zaproszenie szkół. Spotkanie z reżyserem potrwa około 20 minut, a po nim będzie pokaz filmu „Kurierka”, który trwa 52 minuty. Całość zajęć zajmie 2 godziny lekcyjne.

Zajęcia są przeznaczone dla uczniów z najstarszych klas szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych. Jest to jedyna szansa, aby poznać prawdziwą historię kurierki, która ryzykowała życie dla wolności Polski.

Kadr z filmu Kurierka

Kadr z filmu „Kurierka”

Pan Marek Luzar proponuje także inne, niezwykłe zajęcia, podczas który pokaże, jak tworzy się magiczne obrazy z soli. Animacja soli to technika, która polega na przesuwaniu i zmienianiu kształtu soli na ciemnym tle, tak aby tworzyć ruchome sceny. Reżyser opowie wam o historii i tajnikach tej sztuki, a także zaprezentuje swoje własne filmy.

Będziecie mogli zobaczyć, jak pod kamerą powstaje krótka etiuda filmowa, która opowiada ciekawą historię. To niepowtarzalna okazja, aby poznać świat animacji soli i zainspirować się do własnych eksperymentów. Zajęcia są przeznaczone dla młodzieży i dorosłych i trwają około 90 minut.

Animacja soli

Animacja soli

W sprawach organizacyjnych dotyczących obu spotkań prosimy o bezpośredni kontakt z reżyserem pod nr tel.: 606 386 826.

Tagi: ,

Obraz wygenerowany przez AI na podstawie zdjęcia Anny Fryś (LEGO® Education SPIKE Prime)

Obraz wygenerowany przez AI na podstawie zdjęcia Anny Fryś (LEGO® Education SPIKE Prime)

Juz po raz czwarty zapraszamy na Festiwal Robotyki – wydarzenie, które NIE jest formą konkursu. To sposób na wymianę doświadczeń i możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć w dziedzinie robotyki.

Hasło tegorocznego Festiwalu:
Sztuczna inteligencja też umie w klocki

Kiedy?
14 marca 2024, 10:00

Gdzie?
NSP „Akademia Żaków” w Bielsku-Białej, ul. Jaworzańska 2
https://goo.gl/XkEh7U

Kogo zapraszamy?
Zespoły złożone z nauczyciela i 2 uczniów ze szkół wykorzystujących rozwiązania robotyczne LEGO® Education

Gdzie się zapisać?
https://forms.office.com/e/j31rr6M6q9 (liczba miejsc ograniczona)

Więcej informacji:

Zapraszamy!

Anna Fryś
Wojciech Zuziak

Tagi: , , , , ,

Konkurs Nauka Dla Ciebie - Centrum Nauki Kopernik

W imieniu Centrum Nauki Kopernik pragniemy poinformować, że trwa nabór szkół podstawowych do konkursu „protoTYpuj!”, organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik wspólnie z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w ramach programu „Nauka dla Ciebie”.

Na stronie Kopernika uczniowie i nauczyciele znajdą wszystkie potrzebne informacje, a także formularz zgłoszeniowy do konkursu:

Na laureatów konkursu (uczniów, nauczycieli i szkołę) czekają cenne nagrody.

Tradycyjnie zadaniem konkursowym jest zaprojektowanie pomocy naukowej przez zespół złożony z 4–6 uczniów, nad którym opiekę merytoryczną sprawuje dwójka nauczycieli. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 29 lutego 2024 r. Wielka finałowa gala konkursu odbędzie się w czerwcu. W międzyczasie, w Centrum Nauki Kopernik zorganizowane zostaną warsztaty edukacyjne dla jego uczestników.

Celem konkursu i programu „Nauka dla Ciebie” jest wyrównywanie szans edukacyjnych, propagowanie kultury innowacyjności i stymulowanie rozwoju poprzez promowanie aktywizujących i angażujących metod nauczania (samodzielne eksperymentowanie i odkrywanie nauki w życiu codziennym), a także popularyzacja nauki w miejscach o utrudnionym dostępie do centrów nauki oraz integracja lokalnych środowisk edukacyjnych ze środowiskami akademickimi.

Informacje szczegółowe o Konkursie oraz infografika:

Zapraszamy!


Konkurs „Nauka dla Ciebie” jest realizowany i finansowany w ramach wspólnego Programu Ministra Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie. Program Nauka dla Ciebie finansowany jest w ramach dotacji Ministra Nauki na podstawie umowy z dnia 23 października 2023 r. Nr MEiN/2023/DPI/3079. W roku 2024 w ramach Programu Nauka dla Ciebie realizowane są działania „Naukobus”, „Planetobus”, „O matmo!” oraz 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.

Tagi: ,

Instytut Badań EdukacyjnychW imieniu Instytutu Badań Edukacyjnych oraz RODN „WOM” w Bielsku-Białej zapraszam Państwa na Seminarium nt. Zintegrowanej Strategii Umiejętności 2030 oraz Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji dla edukacji i modelu współczesnego doradztwa zawodowego, które odbędzie się 22.02.2024 r. w Hotelu „Na Błoniach” w Bielsku-Białej, ul. Pocztowa 39.

Bardzo proszę o rejestrację na Seminarium za pomocą poniższego linku:

Ze względu na fakt realizacji Seminarium w ramach projektu proszę również o wypełnienie stosownej deklaracji. Z uzyskanych informacji z IBE wynika, że podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do realizacji celu i uczestnictwa w seminarium:


Wsparcie oferowane przez Instytut Badań Edukacyjnych, w tym także i to spotkanie, finansowane jest ze środków unijnych w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego. Instytut zobowiązany jest do zbierania danych osobowych uczestników i ich przetwarzania, na podstawie art. 88 ustawy o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027, a także udostępniania ich Instytucji Zarządzającej i Instytucji Pośredniczącej w celu monitorowania, sprawozdawczości oraz do celów określania kwalifikowalności uczestników. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do realizacji wyżej wymienionego celu. Odmowa ich podania jest równoznaczna z brakiem możliwości udzielenia wsparcia merytorycznego przez IBE.
Jednocześnie informujemy, że dostęp do Państwa danych osobowych posiadać będzie wyłącznie upoważniony personel, który zobowiązany jest do zachowania poufności, także po zakończeniu zatrudnienia.


Program Seminarium oraz Informacja o przetwarzaniu danych osobowych w związku z realizacją działań w projekcie finansowanym w programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS):

Zapraszam!

Grzegorz Telok
konsultant d/s przedmiotów zawodowych

Tagi: , ,

Logotyp RODN WOM w Bielsku-Białej

Ogłoszenie Nr 1/2024 z dnia 12.02.2024 r.

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej z siedzibą przy ul. Legionów 25, 43-300 Bielsko-Biała

ogłasza nabór kandydatów na wolne stanowisko urzędnicze – główny księgowy.

Liczba osób do zatrudnienia: 1.

Termin składania dokumentów: 27.02.2024 r.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie:

Władysław Mąsior
Dyrektor RODN „WOM” w Bielsku-Białej

Tagi:

Śladami Osiągnięć Polskiej Nauki
Konkurs upamiętniający dokonania polskich naukowców z okazji Dnia Nauki Polskiej

Logotyp RODN WOM w Bielsku-Białej

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej jest organizatorem konkursu upamiętniającego dokonania polskich naukowców z okazji Dnia Nauki Polskiej, który został ustanowiony w 2020 roku i przypada 19 lutego.

Zaplanowano, aby druga edycja Konkursu „Śladami Osiągnięć Polskiej Nauki” w roku 2024 poświęcona była:

 • życiu i działalności Ignacego Łukasiewicza oraz tematyce epoki, w której żył polski farmaceuta, przedsiębiorca i pionier przemysłu naftowego w Europie (klasy IV–VI szkoły podstawowej) oraz
 • historii polskiego złotego w latach 1924–2024 (klasy VII–VIII szkoły podstawowej oraz 1 klasa szkoły ponadpodstawowej),

co będzie sprawdzał test wiedzy naukowej.

Zadania sprawdzające umiejętność logicznego myślenia będą pochodzić z archiwum testów Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia (za zgodą organizatora konkursu: Centrum Edukacji Szkolnej).

Szczegółowe informacje na temat organizacji i przebiegu Konkursu znajdują się na stronie:

Władysław Mąsior
Dyrektor RODN „WOM” w Bielsku-Białej

Tagi: , , , , , ,

Logotyp RODN WOM w Bielsku-BiałejSzanowni Państwo,

nauczyciele-doradcy metodyczni i nauczyciele-konsultanci RODN „WOM” w Bielsku-Białej przygotowali na okres zbliżających się ferii zimowych ofertę form doskonalenia.

Poniżej podajemy link do całościowego harmonogramu szkoleń, aby mogli Państwo wcześniej zaplanować swoje uczestnictwo w zajęciach:

Na wymienione w harmonogramie wydarzenia można zapisać się bezpośrednio w systemie obsługi szkoleń naszego Ośrodka:

Liczymy, że nasze propozycje zainteresują Państwa.

Władysław Mąsior
Dyrektor RODN „WOM” w Bielsku-Białej

Tagi:

Logotyp RODN WOM w Bielsku-Białej

Ogłoszenie Nr 1/2023 z dnia 20.11.2023 r.

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej z siedzibą przy ul. Legionów 25, 43-300 Bielsko-Biała

przedłuża do 19.01.2024 r. nabór kandydatów na wolne stanowisko urzędnicze – główny księgowy.

Liczba osób do zatrudnienia: 1.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie:

Władysław Mąsior
Dyrektor RODN „WOM” w Bielsku-Białej

Tagi:

Konferencja - uczestnicy na sali (obraz wygenerowany przez AI)

Obraz wygenerowany przez AI

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej organizuje w sobotę 13 stycznia 2024 r. od godz. 10:00 BEZPŁATNĄ konferencję z warsztatami dla nauczycieli.

Tym razem odbędzie się ona pod hasłem:
„Twórcze Technologie w Edukacji: Praktyczne Pomysły na Lepszą Naukę”.

Technologie, to tylko narzędzia, a szeroki zakres tematyczny jest już tradycją tej inspirującej konferencji. Tym razem proponujemy:

 • Platforma do nauki programowania Codeforia
 • Projektowanie i druk 3D (Tinkercad)
 • Roboty SPIKE PRIME na lekcjach matematyki
 • Generatywna Sztuczna Inteligencja w szkole
 • (Nie)oczywiste zastosowania darmowych programów AI w szkole
 • Programowanie płytek micro:bit
 • Lepsze zarządzanie pracą szkoły dzięki Google Workspace
 • Myślące Maluchy: Kształtowanie Umysłów Otwartych na Świat – Jak Wspierać Rozwój Myślenia Krytycznego u Dzieci w edukacji wczesnoszkolnej
 • Python dla początkujących. Codeforia: kodowanie i euforia

Więcej informacji:

Rejestracja na konferencję:

Zapraszamy!

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Konkurs: Matematyka jest wszędzie (13)

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej, Fundacja „Matematyka dla wszystkich” oraz Bielsko-Bialski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli zapraszają do udziału w 13. edycji konkursu na najlepszą pracę projektową na temat

Matematyka jest wszędzie

Temat roku:
Matematyka w decyzjach. Jak liczby, modele i analiza danych wpływają na podejmowanie kluczowych decyzji w nauce, życiu codziennym, biznesie i społeczeństwie

Celami konkursu są:

 • rozbudzanie i rozwijanie u uczniów zainteresowania matematyką,
 • zachęcanie uczniów do szukania powiązań matematyki z innymi dziedzinami,
 • umożliwienie uczniom dzielenia się swoimi zainteresowaniami i pasjami z rówieśnikami,
 • inspirowanie nauczycieli do stosowania nowoczesnych metod i form pracy z uczniami.

Uczniowie rywalizują w trzech kategoriach wiekowych. Udział w konkursie jest bezpłatny i może być cennym doświadczeniem zarówno dla ucznia, jak i dla nauczyciela.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie:

Regulamin tegorocznej edycji wraz z harmonogramem, formularzem zgłoszeniowym i wzorami oświadczeń został również wysłany do szkół.

Serdecznie zapraszamy!

Aleksandra Filuś-Mąsior, dr Agnieszka Heba
konsultantki Ośrodka, koordynatorki konkursu

Tagi: , , ,

Jest znakomita okazja, aby szybko i w pigułce zapoznać się z rzeczywiście nowymi technologiami, które dziś zaprzątają czas i uwagę naszych uczniów,. To porcja wiedzy, którą powinien posiadać każdy nauczyciel, wychowawca, opiekun i rodzic. Podana w skondensowanej formie przez osoby, które naprawdę się owymi technologiami zajmują praktycznie.

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej we współpracy ze Stowarzyszeniem Esport Polska organizuje we czwartek 14 grudnia 2023 r. od godz. 15:30 do 17:00 bezpłatną, zdalną konferencję dla nauczycieli. Obejmie ona trzy zakresy tematyczne:

 • Esport w edukacji – szanse i zagrożenia
 • Konsole i VR w edukacji – działanie, wykorzystanie, innowacje
 • Sztuczna Inteligencja w edukacji – rzut oka na najnowszy stan z perspektywy dostępności oraz szans i zagrożeń dla nas i dla naszych uczniów

Szczegóły i rejestracja: 

Zapraszamy!

Grafika: Tak Generatywna AI (DALL.E 3) wyobraża sobie ilustrację do ogłoszenia o konferencji o podanym powyżej tytule (w tytule nie ma słowa „zdalna”, stąd wzięła się zwykła sala konferencyjna).

 

Konkursy 2023/2024
Szanowni Państwo!

Na naszej stronie – Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe 2023/2024 – znajdziecie Państwo nowe informacje dotyczące Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych (WKP) dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego w roku szkolnym 2023/2024.

Anetta Kania-Matusiewicz

Tagi: , , ,

Logotyp RODN WOM w Bielsku-Białej

Aby pobrać skan zaświadczenia po ukończeniu zdalnej formy doskonalenia należy:

 • zalogować się na swoje konto (tak jak przy zapisie na szkolenie),
 • wybrać z bocznego panelu zakładkę:
  • „Moje szkolenia” (dla najnowszych szkoleń) lub
  • „Historia szkoleń” (dla starszych szkoleń),
 • wybrać właściwe szkolenie,
 • pobrać na dysk komputera plik „Skan zaświadczenia”.

Oryginały zaświadczeń można odebrać w siedzibie Ośrodka, w godzinach pracy sekretariatu: poniedziałek – piątek od 7:30 do 15:30.

Nie wysyłamy zaświadczeń pocztą tradycyjną ani elektroniczną.


Aktualizacja: 5.12.2023 r.

Tagi: ,
Top

Przeglądając stronę, zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close