Aktualności

IX Festiwal Książki

IX Festiwal KsiążkiCZYTAJ! URATUJESZ SWÓJ CZAS 

Czytanie jest ważne – to już wie chyba każdy, ale czy wszyscy są przekonani, że bywa fantastyczna przygodą? Uczestnicy finału IX Festiwalu Książki – na pewno tak! 23 maja 2019 r. w RODN “WOM” w Bielsku-Białej po raz kolejny odbyła się impreza promująca czytelnictwo.

Wzięły w niej udział zespoły z 8 szkół, które wcześniej z sukcesem przeszły przez eliminacje:

 • Szkoła Podstawowa nr 4 w Bielsku-Białej (nauczycielki: Alina Chwietkiewicz, Małgorzata Kozak)
 • Szkoła Podstawowa nr 9 w Bielsku-Białej (nauczyciel: Szymon Waliczek)
 • Szkoła Podstawowa nr 13 w Bielsku-Białej (nauczycielki: Katarzyna Moczydłowska, Wioletta Oleksy-Nocoń)
 • Szkoła Podstawowa nr 22 w Bielsku-Białej (nauczycielki: Monika Lewandowska, Barbara Wesołowska)
 • Szkoła Podstawowa nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach (nauczycielki: Alicja Wojtas-Herok, Patrycja Moś)
 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Porąbce (nauczycielki: Anna Zasada-Główka, Mirella Jura)
 • Szkoła Podstawowa nr 3 w Skoczowie (nauczyciel: Kamila Morcinek)
 • Szkoła Podstawowa w Twardorzeczce (nauczyciel: Teresa Rus)

Uczniowie prezentowali podczas Festiwalu przygotowane wcześniej krótkie przedstawienia oraz brali udział w konkurencjach przygotowanych przez studentki Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Zmagania wymagały wiedzy o różnorodnych lekturach, ale też pomysłowości, sprawności i wielu talentów.

IX Festiwal KsiążkiW tym roku motywem przewodnim było hasło: Płynie, biegnie, przez palce przecieka – czas w naszych lekturach, dlatego też trzeba było wcielić się w rolę Ratowników Czasu – wykazać wiedzą o bohaterach książki Momo Michaela Ende, aby odnaleźć Kwiaty Jednej Godziny ukryte w różnych zakamarkach budynku przy ul. Legionów 25. Uczestnicy pokonywali też Muminkowy Tor Przeszkód, odgadywali Zagadki Magicznego Drzewa, odkrywali intrygujący Świat za furtką i Tajemnice Narnii uzupełniając pomysłowe lapbooki…

Czytaj więcej ›

Tagi: , ,

Marszałkowski Budżet Obywatelski Województwa Śląskiego

W tym roku rusza I edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Do dyspozycji mieszkańców jest kwota 10 milionów złotych.

Projekty można zgłaszać od 1 do 31 lipca; powinny dotyczyć mienia wojewódzkiego.

Anons: https://www.youtube.com/watch?v=GwVtvv8rJBY (0:30)

Szczegóły w filmie https://youtu.be/yXJISsIgTsU (2:16), więcej na stronie https://bo.slaskie.pl/

Tagi: ,

LEGO®️ Education w edukacji wczesnoszkolnej

W dniu 31 maja 2019 r. – podczas XX Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki, w ramach Akademii Młodych Talentów, na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej – odbyły się warsztaty “Lego®️ Education w edukacji wczesnoszkolnej”, które poprowadziły Katarzyna Zioła-Zemczak – nauczyciel konsultant Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli “WOM” w Bielsku-Białej i dr Angelika Matuszek – adiunkt w Katedrze Literatury i Kultury Polskiej tejże uczelni.

Klocki LEGO®️ to nowo odkrywana, chociaż dzieciom doskonale znana, pomoc dydaktyczna, która – jak można się było przekonać podczas zajęć – inspiruje, pobudza kreatywność, organizuje pracę w grupie. Co ważne – pozwala na kształtowanie wszystkich kompetencji kluczowych, od wielojęzyczności począwszy (odczytywanie kodów, definiowanie znaczeń), poprzez przedsiębiorczość, myślenie matematyczne, uczenie się, po społeczne, o ekspresji artystycznej nie wspominając.

Zajęcia te jednak nie koncentrowały się wyłącznie na zabawie klockami. Ważne było również sprawne posługiwanie się językiem ojczystym – umiejętność odczytywania instrukcji, słuchania ze zrozumieniem, tworzenia precyzyjnej wypowiedzi, wymyślania nowych słów.

Czytaj więcej ›

Tagi: , ,

Nauczanie przez doświadczanie

Nauczanie przez doświadczanie w Akademii Młodych Talentów XX Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki

W tym roku XX edycja festiwalu zbiegła się z półwieczem powstania filii Politechniki Łódzkiej w Bielsku-Białej, z której powstała Akademia Techniczno-Humanistyczna. Festiwalowi towarzyszą wykłady, pokazy i konkursy, a 29 maja uczelnia otworzyła swoje drzwi najmłodszym i stała się Akademią Młodych Talentów.

Hasłem tegorocznego Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki jest parafraza myśli Platona: Sztuka nie zmieni świata, ale może zmienić ludzi, a oni świat.

Rozważania w kręgu “pedagogiki i sztuki” dotykają również zagadnień istotnych dla prowadzonej działalności “Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli przedmiotów przyrodniczych inicjatorów akcji ekologicznych” działającej od dwóch lat w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli “WOM” w Bielsku-Białej, we współpracy z Nadleśnictwem Bielsko, która przygotowała dla najmłodszych uczestników tegorocznego wydarzenia warsztaty: Nauczanie przez doświadczanie – „Spotkanie z lasem”.

Czytaj więcej ›

Tagi: ,

Rozwiązania LEGO®️ Education w edukacji wczesnoszkolnej

LEGO Education WeDo 2.0Zapraszamy na wyjątkowy kurs doskonalący: Rozwiązania LEGO®️ Education w edukacji wczesnoszkolnej.

Zaproszenie kierujemy do nauczycieli szkół podstawowych: nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, nauczycieli uczących w klasach czwartych, pedagogów szkolnych, nauczycieli wspomagających, wychowawców świetlicy.

Więcej szczegółów i zapisy na:
https://rejestracja.wombb.edu.pl/course.html?id=600788.

Wojciech Zuziak

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Mały Książę w krainie LEGO®

Wyobraźnia z klocków LEGOWe środę – 5 czerwca – w ramach cyklu Zróbmy to po swojemu! odbyły się warsztaty dla nauczycieli Mały Książę w krainie LEGO®, na których wspólnie przepracowaliśmy wykorzystanie klocków w edukacji polonistycznej.

Klocki to doskonale znana wszystkim zabawka, która znalazła swoje miejsce także w edukacji. Jednak najczęściej pojawiają się one na zajęciach matematycznych lub ogólnorozwojowych, a nie na tych poświęconych kształceniu kompetencji czytelniczych lub językowych. Tymczasem, jak się okazuje, mogą one stymulować rozwój w tym obszarze oraz wspomagać interpretację tekstu – zwłaszcza odczytanie jego przenośnych i symbolicznych znaczeń.

Zajęcia rozpoczęły się od polecenia wybudowania z określonego zestawu klocków… wyobraźni. To początkowo zaskakujące zadanie stało się przyczynkiem do rozbudzenia… wyobraźni uczestników. Jak się okazało – niejeden z nas ma ją wyjątkowo bujną (zobacz zdjęcia).

Czytaj więcej ›

Tagi: , ,

Matematyka na lodzie, w kasynie i w samolocie

Zapraszamy nauczycieli matematyki oraz uczniów klas 7, 8 szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych na Spotkanie z ciekawą matematyką zatytułowane

Matematyka na lodzie, w kasynie i w samolocie

Program spotkania obejmuje pięć części o bardzo różnorodnej i ciekawej tematyce. Każda z nich będzie miała innego bohatera, których łączy matematyczna pasja i udział w 8. edycji konkursu Matematyka jest wszędzie.

Podczas specjalnie przygotowanych warsztatów uczestnicy spotkania wgłębią się między innymi w tajniki matematyki ukrytej w sporcie, płatkach śniegu i grach losowych.

Spotkanie odbędzie się 13 czerwca 2019 r (czwartek) o godzinie 10.00 w naszym Ośrodku, sala 011. Planowany czas spotkana to 90-100 minut.

Osoby zainteresowane prosimy o zapisywanie się za pomocą systemu e-rejestracji:
https://rejestracja.wombb.edu.pl/course.html?id=600787

Więcej informacji znajdą Państwo w Portalu nauczyciela matematyki:
http://matematyka.wombb.edu.pl/spotkania/21-matematyka-na-lodzie-w-kasynie-i-w-samolocie

Zapraszamy!

Tagi: , ,

Jakich liczb używamy i dlaczego?

Matematyka - liczbyZapraszamy nauczycieli matematyki oraz uczniów klas 4-6 szkół podstawowych na spotkanie z ciekawą matematyką pt.

Jakich liczb używamy i dlaczego?

W szkole uczymy się, że cyfry, których używamy nazywają się arabskimi. Ale czy na pewno w krajach arabskich cyfry wyglądają tak samo? Podczas warsztatów zastanowimy się kto wymyślił cyfry arabskie, jak dotarły do Europy, dlaczego nie używamy cyfr typowo europejskich – czyli cyfr rzymskich.

Spróbujemy zastanowić się również w jaki sposób kiedyś liczono na innych kontynentach, jak liczyli reprezentanci innych cywilizacji i czy być może coś nam z tego nie zostało do dziś?

Spotkanie odbędzie się 11 czerwca 2019 r. (wtorek) o godzinie 11:30 w naszym Ośrodku, sala 011.

Poprowadzi je dr Łukasz Dawidowski, który pasjonuje się nauczaniem matematyki na różnych poziomach edukacyjnych. Planowany czas spotkania to 60-70 minut.

Zainteresowanych prosimy o zapisywanie się za pomocą systemu e-rejestracji:
https://rejestracja.wombb.edu.pl/course.html?id=600786

Więcej informacji znajdą Państwo w Portalu nauczyciela matematyki:
http://matematyka.wombb.edu.pl/spotkania/20-jakich-liczb-uzywamy-i-dlaczego

Zapraszamy!

Tagi: , ,

Pracownie przedmiotowe w szkole podstawowej

TerminarzRegionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli “WOM” w Bielsku-Białej zaprasza

Dyrektorów i Wicedyrektorów szkół podstawowych na

SEMINARIUM
PRACOWNIE PRZEDMIOTOWE W SZKOLE PODSTAWOWEJ

W programie:

1.
Współczesne pracownie przedmiotowe w szkołach podstawowych.
Prezentacja wyposażenia w pomoce, meble i oprogramowanie

 • Monitory interaktywne
 • Oprogramowanie na tablice i monitory interaktywne zawierające treści do wykorzystania na zajęciach z różnych przedmiotów MOZABOOK (przekażemy program do testowania)
 • Zestawy pomocy dydaktycznych przeznaczonych do przeprowadzania zajęć z różnych przedmiotów
 • Rozwiązania chmurowe wspomagające zajęcia z różnych przedmiotów. Multimedialne Pracownie Przedmiotowe
 • Urządzenia elektroniczne do przeprowadzania pomiarów na zajęciach z fizyki, chemii, przyrody (przekażemy scenariusze lekcji)

2.
Rodzaje finansowania wyposażenia pracowni przedmiotowych

 • Zielone pracownie
 • Budżety obywatelskie
 • 0,4% subwencji oświatowej
 • EFS
 • Inne źródła

3.
Propozycje kontynuowania współpracy z dyrekcjami szkół

Prowadzący: Jerzy Wiltosiński, AKTIN Sp. z o.o.

UWAGA! ZMIANA TERMINU
Seminarium odbędzie się 29 maja 2019 r. (środa) w godzinach od 10.00 do 12.00, w siedzibie RODN „WOM” w Bielsku-Białej, ul. Legionów 25, sala 011AB (parter).

W celu zgłoszenia udziału w seminarium prosimy zarejestrować się (do 27 maja br.) w systemie obsługi szkoleń naszego Ośrodka: https://rejestracja.wombb.edu.pl/course.html?id=600767

Uwaga: Konieczne jest posiadanie indywidualnego konta w systemie rejestracji.

Beata Honkisz
bhonkisz@wombb.edu.pl

Tagi: , , ,

Warsztaty metodyczne: Przez język do serca

Emocje - figurkiRegionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli “WOM” w Bielsku-Białej zaprasza nauczycieli języka angielskiego na warsztaty metodyczne

Przez język do serca.
Rozwijanie inteligencji emocjonalnej na lekcjach języka angielskiego – teoria i ćwiczenia

Terminy:

Tematyka warsztatów:

 • Rola emocji w rozwoju ucznia oraz nabywaniu przez niego kompetencji językowych
 • Emocje w kontekście inteligencji emocjonalnej
 • Ćwiczenia wspomagające rozwój inteligencji emocjonalnej i umiejętności językowych na lekcjach języka angielskiego

Maria Łątka
Konsultantka RODN “WOM”

Tagi: ,

Festiwal Robotyki 2019

Festiwal Robotyki 2019

Klocki LEGO® i LEGO® Education WeDo 2.0. Zdjęcie: Anna Fryś

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Bielsku-Białej
oraz
Niepubliczna Szkoła Podstawowa “Akademia Żaków” w Bielsku-Białej
we współpracy z partnerem
AKCES Edukacja Kurzyca, Piasecki sp.j., Przeźmierowo
(oficjalny dystrybutor i wyłączny partner LEGO® Education w Polsce)

zapraszają na

Festiwal Robotyki 2019

Celem festiwalu jest wymiana doświadczeń i pobudzenie kreatywności uczniów!

Kiedy?
17 maja 2019 r., od godz. 10:00

Gdzie?
Niepubliczna Szkoła Podstawowa “Akademia Żaków” w Bielsku-Białej, ul. Jaworzańska 2
https://goo.gl/XkEh7U

W ramach festiwalu przewidziane są prezentacje uczestników oraz 3 bloki warsztatowe, podczas których uczniowie (wraz z nauczycielem) zbudują i zaprogramują roboty. Na warsztatach wykorzystane zostaną zestawy LEGO® Education WeDo 2.0.

Uczestnicy to:

 • zaproszeni Goście – uczniowie i nauczyciele ze szkół, gdzie roboty rozgościły się już na dobre (a może nawet zdążyły się zadomowić);
 • uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej “Akademia Żaków” w Bielsku-Białej.

Reprezentacją szkoły będzie zespół złożony z nauczyciela-opiekuna i 2 uczniów.

Czytaj więcej ›

Tagi: , , , , , ,

Warsztaty: Lapbook – (ma)tematyczna teczka

Lapbook

Zapraszamy nauczycieli matematyki szkół podstawowych na warsztaty metodyczne nt.

Lapbook – (ma)tematyczna teczka

Sposób na zainteresowanie ucznia

Podczas warsztatów opowiemy, jak wykorzystujemy lapbooki do nauki matematyki, pokażemy gotowe prace wykonane przez naszych uczniów oraz wspólnie z uczestnikami:

 • wykonamy lapbooki o tematyce matematycznej, wykorzystując różnorodne pomysły, gotowe szablony oraz tworząc własne wzory,
 • porozmawiamy o dydaktycznych walorach tej techniki pracy,
 • zastanowimy się, czy lapbook może być ona sposobem na rozwijanie zainteresowań uczniów.

Warsztaty odbędą się 14 maja 2019 r. (wtorek) o godzinie 16.00 w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej, ul. Legionów 25 sala 011 (parter). Planowany czas spotkania to 90-120 minut.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronach Portalu nauczyciela matematyki.

Zapraszamy!

Tagi: ,

Biegnij i myśl! Sport i zabawa, czyli Bieg na Orientację

Droga w górach

Dnia 7 maja 2019 r. – w godz. od 16:00 do 19:00 – zapraszamy nauczycieli nie tylko wychowania fizycznego, ale również wszystkich innych zainteresowanych tematyką (różnych specjalności, zajęć świetlicowych i ogólnorozwojowych, prowadzących koła zainteresowań itp.) na konferencję:

Biegnij i myśl! Sport i zabawa, czyli Bieg na Orientację.

Co to jest bieg na orientację?
Dyscyplina sportowa, w której zawodnicy rywalizują, aby w jak najkrótszym czasie przebiec wyznaczoną przez organizatora trasę w terenie. Posługują się mapą i kompasem. Trasa przed zawodami nie jest znana zawodnikom, na starcie otrzymują ją wyrysowaną w odpowiedni sposób na mapie.

W klasycznej postaci bieg na orientację rozgrywany jest w lesie i ma charakter długodystansowy. W ostatnich latach rozwinęły się inne formy rozgrywania zawodów – biegi sprinterskie, średnie, ultra długodystansowe rozgrywane również w parkach i na terenach zurbanizowanych.

Bieg na orientację to wyzwanie zarówno fizyczne, jak i umysłowe. Liczne formy treningu technicznego są przygotowane z myślą o dzieciach i młodzieży i nadają się do wykorzystania w formie gier i zabaw.

Zgłoszeń można dokonywać poprzez nasz system rejestracji. Bezpośredni link:
https://rejestracja.wombb.edu.pl/course.html?id=600744

Bliższych informacji udziela Jolanta Biernat: jbiernat@wombb.edu.pl – 33 8123715 w. 116.

Zapraszamy!

Czytaj więcej ›

Tagi: ,

Turniej strategicznej gry planszowej “Żywioły lasu”

Las

Zapraszamy do udziału w drużynowym Turnieju strategicznej gry planszowej “Żywioły lasu”, który odbędzie się pod patronatem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.

Wydarzenie promuje działania Lasów Państwowych związane z adaptacją lasów i leśnictwa do zmian klimatu. Rozgrywki dla naszego regionu odbędą się 6 czerwca 2019 r. w siedzibie Nadleśnictwa Bielsko w Bielsku-Białej, ul. Kopytko 13.

Rejestracja drużyn składających się z 4 zawodników w wieku 10-16 lat trwa do 5 maja br. Każda zakwalifikowana drużyna otrzyma bezpłatny egzemplarz gry “Żywioły lasu”, dzięki któremu będzie mogła potrenować przed udziałem w Turnieju.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Przebieg rejestracji i szczegółowe informacje znajdują się na stronie:
https://www.zywiolylasu.com.pl/


Zapraszamy również na wyjątkową akcję “Sadzimy las z prezydentem Andrzejem Dudą”.

26 kwietnia 2019 r. sadzonki drzew leśnych będą rozdawane we wszystkich nadleśnictwach w całym kraju.

Szczegóły na stronie Nadleśnictwa Bielsko:
http://www.bielsko.katowice.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/-sadzimy-las-z-prezydentem-andrzejem-duda

Tagi: ,

Konferencja dla nauczycieli języka francuskiego

Hachette FLE - logotyp

Wydawnictwo HACHETTE FRANÇAIS LANGUE ÉTRANGÈRE oraz Beata Honkisz – konsultant RODN “WOM” w Bielsku-Białej serdecznie zapraszają nauczycieli języka francuskiego na konferencję metodyczną pt.

Les compétences clés – les piliers de la performance dans l’enseignement moderne du français avec les méthodes Hachette FLE agréées pour le nouveau lycée polonais: TEXTO et EN ACTION.

Prowadzenie: Barbara Klimek, doradca metodyczny Hachette FLE.

Konferencja odbędzie się 9 maja 2019 r. (czwartek) w godz. od 15.30 do 17.00 w RODN “WOM” w Bielsku-Białej, ul. Legionów 25, sala 202.

Zapewniamy materiały konferencyjne:

 • pakiet konferencyjny,
 • materiały szkoleniowe,
 • zaświadczenie o uczestnictwie.

W celu zgłoszenia udziału w seminarium prosimy zarejestrować się (do 7 maja br.) w systemie obsługi szkoleń naszego Ośrodka: https://rejestracja.wombb.edu.pl/course.html?id=600759.

Uwaga: Konieczne jest posiadanie indywidualnego konta w naszym systemie rejestracji.

Zapraszamy!

Tagi: ,

Konferencja i warsztaty dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych

Learn to Love Forests! - FAO

International Day of Forests. Food and Agriculture Organization (FAO) of the United Nations

Nigdy nie jesteś zbyt młody, by zacząć uczyć się o drzewach

Zapraszamy nauczycieli przedmiotów przyrodniczych i organizatorów akcji ekologicznych szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konferencji dla nauczycieli przyrodników, która odbędzie się 11.06.2019 r. o godz.15.30 w RODN “WOM” w Bielsku-Białej.

Program konferencji:

 1. Prezentacja różnorodnych form edukacji przyrodniczo-leśnej realizowanych przez Nadleśnictwo Bielsko w ramach Projektu edukacyjnego „Las dla nas. My dla lasu.” w okresie IV 2018 – IV 2019. (Irena Polok, Nadleśnictwo Bielsko).
 2. Testowanie wypracowanego, w ramach działań projektowych, rozwiązania w praktyce. Omówienie pilotażowego etapu obecności w szkołach. (Gabriela Guściora-Konieczna, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. AK w Bielsku-Białej).
 3. Warsztaty dla uczestników konferencji – praca z wystawą i kartami pracy, opracowanymi przez nauczycieli sieci przyrodników i Nadleśnictwo Bielsko w ramach projektu „Las dla nas. My dla lasu.” (Irena Polok, Nadleśnictwo Bielsko; Barbara Michałek-Piernik, RODN “WOM” w Bielsku-Białej).

Zgłoszenia uczestników: https://rejestracja.wombb.edu.pl/course.html?id=600729.


21 marca rozpoczęły się tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Lasów. Tematem przewodnim obchodów w 2019 r. są lasy i edukacja, a hasło brzmi „Naucz się kochać lasy”.

Prowadzenie zajęć przyrodniczo-leśnych ma duże znaczenie dla przyszłości lasów, gdyż jak podkreślają w tym roku przedstawiciele ONZ: Nigdy nie jesteś zbyt młody, by zacząć uczyć się o drzewach.

Zachęcamy również do obejrzenia krótkiego filmiku na stronie FAO:

Tagi: ,

Wielkanoc 2019

Wielkanoc 2019

Tagi: ,

Seminarium: Edukacja matematyczna klockiem po(d)parta

Klocki w edukacji matematycznejTermin:
25 kwietnia 2019 r. (16:30 – 18:30)

Miejsce:
ZSSiO w Bielsku-Białej, ul. Filarowa 52

Organizatorzy:

 • Bielsko-Bialski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli
 • Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli “WOM” w Bielsku-Białej

Partnerzy:

 • AKCES Edukacja, Przeźmierowo (koło Poznania)
 • Fundacja ALE Nauczanie, Przeźmierowo (koło Poznania)

Podczas Seminarium:

 1. Zaprezentujemy wybrane pomysły na edukację matematyczną prowadzoną z wykorzystaniem klocków LEGO® Education. Pomysły te zostały wypracowane i przetestowane przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i matematyki podczas spotkań Sieci współpracy nauczycieli w ramach projektu “Klockiem w matematykę!” (październik 2018 – luty 2019).
 2. Zaprosimy uczestników do pracy z nowym zestawem klocków LEGO® Education, który jest właśnie tworzony – jako oddolna inicjatywa polskich nauczycieli doceniających rolę klocków w edukacji matematycznej uczniów w klasach 1-5 SP.
 3. Przedstawimy przykłady wolnych i darmowych aplikacji webowych wspierających pracę z klockami – do wykorzystania na tablicy interaktywnej i monitorze interaktywnym.
 4. Zaprosimy chętnych nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i matematyki w klasach 4-5 SP do przystąpienia do powstającej Grupy roboczej “Edukacja matematyczna klockiem po(d)parta”. Omówimy zasady współpracy członków grupy.

Zgłoszenia uczestników prosimy przesyłać do 23 kwietnia 2019 r. na adres: bbodn@mzo.bielsko.pl

Zapraszamy!

Czytaj więcej ›

Tagi: , , , ,

Konferencja metodyczna z warsztatami tanecznymi

Nuty na pianinieZespół Pieśni i Tańca “Śląsk” oraz Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli “WOM” w Bielsku-Białej zapraszają zainteresowanych nauczycieli wraz z 2‒3-osobowymi grupami uczniów na konferencję metodyczną z warsztatami tanecznymi

Stanisław Hadyna ‒ twórca niezwykły

Spotkanie to upamiętni 1oo-lecie urodzin Stanisława Hadyny i będzie okazją do zaprezentowania dziedzictwa profesora zachowywanego przez Zespół Pieśni i Tańca “Śląsk”.

Miejsce:
RODN „WOM” w Bielsku-Białej, ul. Legionów 25, s. 011 (parter)

Termin:
25 kwietnia 2019 r. godz. 10.00‒13.30

Program:

 • 09.30 Akredytacja uczestników
 • 10.00 Rozpoczęcie konferencji
 • 10.15 Dla nauczycieli i uczniów: prezentacja Dziedzictwo Stanisława Hadyny – folklor współcześnie – zadania, misja i sposoby realizacji
 • 11.00 Dla nauczycieli: prezentacja Projektu Edukacyjnego Edukacja taneczna jako podstawa aktywności artystycznej dzieci – opartego na podstawach programowych edukacji dzieci i młodzieży opracowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zgodnego z deklaracją UNESCO przyjętą przez Światową Konferencję Ministrów Kultury
 • 11.00 Dla uczniów: warsztaty taneczne
 • 12.00 Dla nauczycieli: warsztaty taneczne
 • 12.00 Dla uczniów: prezentacja Zespół „Śląsk” – nowoczesna instytucja artystyczna. Współtworzenie kultury
 • 13.00 Dla nauczycieli i uczniów: występ solistów Zespołu „Śląsk”
 • 13.30 Podsumowanie i zakończenie spotkania

Wydarzenia towarzyszące:

 • Wystawa: Stanisław Hadyna w 100-lecie urodzin
 • Film: W pogoni za wiosną. Filmowy portret Stanisława Hadyny

Prosimy o zabranie wygodnego ubioru oraz obuwia sportowego na warsztaty taneczne.

Zgłoszeń należy dokonywać poprzez nasz system rejestracji (liczbę uczniów należy podać w rubryce “Osoby towarzyszące”). Bezpośredni link:
https://rejestracja.wombb.edu.pl/course.html?id=600749

Władysław Mąsior
Anetta Kania
Katarzyna Zioła-Zemczak

Tagi: , , ,

Konferencja Językowa Wydawnictwa Oxford (cz. 2)

Konferencja Wydawnictwa PolangloZapraszamy nauczycieli języka angielskiego na Konferencję Językową Wydawnictwa Oxford (cz. 2):

The teacher as a life skills coach – the employer’s perspective

Termin:
10 kwietnia 2019 r. (15:00 – 17:00)

Prowadzący:
Andrzej Butra

Miejsce:
Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Bielsku-Białej, ul. Legionów 25

Zobacz: program konferencji

Zapisy na stronie: www.polanglo.pl

Tagi: ,
Top
Wielkość czcionki
Kontrast

Przeglądając stronę, zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close