„Bliżej sztuki” – spotkania dla nauczycieli

RODN WOM w Bielsku-Białej - logotyp

Wystawa współczesnego polskiego malarstwa może być ciekawym punktem wyjścia do przygotowania lekcji szkolnych na różne tematy.

„Bliżej sztuki” to program z zakresu edukacji artystycznej o sztuce współczesnej przeznaczony dla nauczycieli, organizowany we współpracy z Galerią Bielską BWA w Bielsku-Białej.

Celem spotkań jest wprowadzenie odbiorcy w przestrzeń współczesnej kultury oraz dzielenie się wiedzą i narzędziami edukacyjnymi pomocnymi w jej zrozumieniu i odczytywaniu. Chcemy ukazać wiele możliwości płynących z kontaktu ze sztuką współczesną i wskazać, że wystawy w Galerii Bielskiej BWA sprawdzą się jako punkt wyjścia dla lekcji szkolnych prowadzonych zarówno w przestrzeni galerii jak i samodzielnie w szkole.

Pierwsze spotkanie – 17 listopada 2021 r. – przeznaczone jest dla nauczycieli plastyki w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Kolejne spotkanie – 24 listopada 2021 r. – dedykowane będzie nauczycielom z pozostałych dziedzin kształcenia. Oba spotkania połączone będą z oprowadzaniem po wystawie 45. Biennale Malarstwa Bielska Jesień.


Temat spotkania:
Jak czytać sztukę współczesną?
Plama, kreska, niedomalowanie – czy to element przypadkowy czy też przemyślany gest artystyczny? Kluczowe zagadnienia malarskie na podstawie obrazów 45. Biennale Malarstwa Bielska Jesień.

Prowadzący:

  • Joanna Stryjewska – historyk sztuki, Galeria Bielska BWA
  • Michał Gąsior – kulturoznawca, Galeria Bielska BWA
  • Dorota Babińska-Waluś – doradca metodyczny z plastyki, RODN „WOM” w Bielsku-Białej
  • Elżbieta Szczypka – doradca metodyczny z plastyki, RODN „WOM” w Bielsku-Białej

Szkolenia stanowią część programu edukacyjnego Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej i Galerii Bielskiej BWA i są bezpłatne.

Zgłoszenia:

Informacja na stronie Galerii Bielskiej BWA:

Zapraszamy!

Dorota Babińska-Waluś
Elżbieta Szczypka

Tagi: , ,