Edukacja globalna – szkolenia

Stowarzyszenie Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” z Łodzi oraz Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej zapraszają nauczycieli szkół podstawowych (klas I-VI) na II etapowe szkolenia poświęcone edukacji globalnej.

Cykl szkoleń organizowany jest dzięki dofinansowaniu w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP 2018-2020, realizującej projekt „Źródła skutecznej edukacji globalnej”. Udział w szkoleniach jest bezpłatny.

Zajęcia szkoleniowe odbywać się będą w RODN „WOM” w Bielsku-Białej, ul. Legionów 25 w następujących terminach:

  • I etap: 22.11.2019 r. (piątek) w godz. 14:00-18:00
  • II etap: 17.02.2020 r. (poniedziałek) w godz. 14:00-18:00

Każde szkolenie będzie trwało 5 godzin dydaktycznych i poprowadzone zostanie metodami aktywizującymi przez dwóch doświadczonych trenerów. Podczas przerwy zapewniona jest kawa, herbata oraz drobny poczęstunek.

Podczas pierwszego szkolenia uczestnicy otrzymają wzorcowy pakiet edukacyjny oraz zaświadczenie o udziale, a na drugim szkoleniu zestaw 5 bajek kamishibai wraz z tekturowym teatrzykiem oraz odrębne zaświadczenie o udziale.

Uwaga: uczestnictwo w I etapie szkolenia i przeprowadzenie dwóch warsztatów dla swoich uczniów umożliwia wzięcie udziału w II etapie szkolenia.

Szczegółowe informacje o szkoleniu znajdują się na stronie:
https://www.globalna.edu.pl/szkolenia-dla-nauczycieli/

Zgłoszenia uczestników odbywają się do dnia 15.11.2019 r. poprzez formularz Stowarzyszenia Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” z Łodzi:
https://forms.gle/V74a9nQHZJFL7Vf5A

UWAGA!
Liczba miejsc na szkolenia jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zakwalifikowane osoby zostaną powiadomione o tym mailowo.

W imieniu organizatorów:
Barbara Michałek-Piernik, RODN „WOM” w Bielsku-Białej

Tagi: ,