Warsztaty Porozumienia Bez Przemocy

Kubiszówka Bielsko-Biała - logotypDom Kultury im. Wiktorii Kubisz zaprasza nauczycieli, pedagogów, bibliotekarzy i animatorów kultury na Warsztaty Porozumienia Bez Przemocy.

Warsztaty odbędą się w dniach 26-27 października 2019 r. w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej i są nieodpłatne. Poprowadzi je certyfikowana trenerka NVC, mediator i coach – Ewelina Ragiel.

Twórca metody, Marshall Rosenberg, dr psychologii i mediator, zwraca uwagę na to, jak język „przemocy”, inaczej język krytyki i ocen, wpływa na nasze relacje, utrudnia kontakt i docieranie do tego, co dla nas ważne.

W zamian proponuje sposób komunikowania unikający słownej agresji, opierający się na obserwacji, kontakcie z własnymi uczuciami, wyrażaniu potrzeb i formułowaniu prośby.

Celem warsztatów jest zapoznanie nauczycieli i animatorów z podstawowymi pojęciami Porozumienia Bez Przemocy i zaproponowanie tej metody w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Szczegółowe informacje o warsztatach oraz formularz zgłoszenia uczestnika znajdą Państwo na stronie:

http://mdk.bielsko.pl/dkkubiszowka/wydarzenie/warsztaty-porozumienia-bez-przemocy

Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są do 21 października 2019 r. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.

Iwona Kusak, kierownik
Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz
w Bielsku-Białej


Warsztaty są częścią projektu „Granice języka – granicami świata” realizowanego przez Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.

Tagi: ,