Spotkanie autorskie o spotkaniu autorskim…

Renata Piątkowska jest znaną i cenioną autorką książek dla dzieci. Napisała ich ponad trzydzieści. Jej książki znajdują się na Złotej Liście Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Autorka zdobyła drugie i trzecie miejsce w konkursach im. Astrid Lindgren, pierwsze miejsce w konkursach: „Przecinek i Kropka” oraz Festiwalu Literatury dla Dzieci i Młodzieży, statuetkę Koziołka Matołka w konkursie im. K. Makuszyńskiego, za całokształt twórczości otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz. Autorka została uhonorowana Orderem Uśmiechu oraz Odznaką Honorową za Zasługi w Ochronie Praw Dziecka INFANTIS DIGNITATIS DEFENSORI. Renata Piątkowska ukończyła socjologię na UJ, jest mamą Kacpra i Marty. Najchętniej spędza czas, pisząc książki dla dzieci lub jeżdżąc konno.

Autorka odbywa wiele podróży po kraju, spotykając się z czytelnikami – w różnym wieku i w różnej liczbie. Jej spostrzeżenia i uwagi dotyczące organizowania tego typu przedsięwzięć stały się tematem warsztatów Jak przygotować udane spotkanie autorskie?, które odbyły się w poniedziałek 17 września w naszym Ośrodku. W drugiej części razem z Panią Malwiną Kożurno – lektorką – Panie zaprezentowały pomysł na wydarzenie z udziałem młodych czytelników, poświęcone książce Która to Malala?. Jej bohaterką jest młoda Pakistanka Malala – jedyne do tej pory dziecko nagrodzone Pokojową Nagrodą Nobla.

Więcej szczegółów i zdjęcia na stronie polonista.wombb.edu.pl/aktualności.

Katarzyna Zioła-Zemczak
konsultantka Ośrodka