Konferencja: Matematyka na dobry początek roku szkolnego

Kwiaty na łące

XIV Regionalna Konferencja: Matematyka na dobry początek roku szkolnego 2018/19

Bielski Oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki oraz Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej serdecznie zapraszają nauczycieli matematyki wszystkich typów szkół oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej na XIV Regionalną Konferencję Matematyka na dobry początek roku szkolnego 2018/19.

Konferencja odbędzie się 29 września 2018 r. w naszym Ośrodku.

Kolejny już raz chcemy spotkać się z Państwem, aby porozmawiać o nauczaniu matematyki. Wymiana doświadczeń i poglądów, dzielenie się sprawdzonymi, dobrymi praktykami to bez wątpienia atut tej konferencji. Czy to na warsztatach, czy na przerwie przy kawie chcemy stworzyć przestrzeń do dyskusji – nie zawsze tej ściśle naukowej, a często dotyczącej codziennych nauczycielskich zmartwień, wyzwań i rozterek.

W programie wykład i trzy sesje warsztatowe. Rozpoczniemy od intrygująco brzmiącego wykładu pani Katarzyny Zioły-Zemczak pt. Czy „większa połowa” w równym stopniu razi matematyka, co polonistę? O języku matematyki i języku na matematyce.

Uzupełnieniem wykładu będzie uczniowskie spojrzenie na język matematyki i język polski. Wiktor Kużdżał – uczeń Zespołu Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych im. J. Śniadeckiego w Bielsku Białej, zaprezentuje swoją pracę projektową, która uzyskała I nagrodę w konkursie Matematyka jest wszędzie.

Wśród prowadzących warsztaty dobrze znane i cenione osoby, oraz kilka nowych twarzy, które z pewnością w znacznym stopniu ubogacą tę konferencję.

Więcej informacji i formularz rejestracji uczestników znajdą Państwo w Portalu nauczyciela matematyki.

Zapraszamy!

Katarzyna Parcia
nauczyciel-konsultant

Tagi: , , , ,