Konkurs recytatorski „Zanurzeni w lesie”- zaproszenie

LasRegionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej w partnerstwie z Nadleśnictwem Bielsko i Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Bielsku-Białej zapraszają do udziału w

Konkursie recytatorskim „Zanurzeni w lesie”,

którego koncert finałowy odbędzie się 16 października 2018 r. w izbie edukacji leśnej Nadleśnictwa Bielsko.

Adresatami konkursu są miłośnicy literatury i przyrody ze szkół z terenu Nadleśnictwa Bielsko, zgrupowani w dwóch kategoriach:

  1. uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej,
  2. uczniowie 7-8 klas szkoły podstawowej oraz 3 klas gimnazjum.

Przedmiotem konkursu jest recytacja utworów poetyckich i prozatorskich związanych z tematyką lasu. Na laureatów 3 pierwszych miejsc w każdej kategorii czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy i leśne gadżety. Organizatorzy gwarantują posiłek podczas konkursu oraz atrakcję w postaci warsztatów teatralnych dla uczestników.

Szkoły mogą zgłaszać recytatorów poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bielsku-Białej pod adresem: www.pbw.bielsko.pl w terminie: od 17 września do 5 października 2018 r.

Konkurs organizowany jest w ramach projektu edukacyjnego Nadleśnictwa Bielsko „Las dla nas. My dla lasu.”, dofinansowanego ze środków WFOŚiGW w Katowicach.

Szczegóły w regulaminie.

Barbara Michałek-Piernik
konsultant Ośrodka

Tagi: