Razem dajemy radość! Zbiórka książek dla małych i dużych pacjentów

Fundacja Zaczytani.org po raz kolejny organizuje Wielką Zbiórkę Książek przeznaczonych dla pacjentów szpitali. Misją tej fundacji jest wspieranie dzieci, młodzieży i dorosłych przebywających w placówkach medycznych w całej Polsce, przede wszystkim przez działania związane z czytelnictwem.

Nasz Ośrodek – podobnie jak w ubiegłym roku – włącza się do akcji. Chcemy pomóc szkołom i przedszkolom w naszym regionie w zgromadzeniu książek i przekazaniu ich do punktu zbiórki w Krakowie.

Książki w bardzo dobrym stanie, wydane po 2000 roku, przeznaczone dla dzieci i młodzieży oraz literaturę popularną dla dorosłych można przywozić do naszego Ośrodka (ul. Legionów 25, portiernia w przyziemiu) w dni robocze w godzinach od 7.30 do 16.00 do czwartku 17.05.2018 r.

Zachęcamy nauczycieli i bibliotekarzy do rozpropagowania akcji. To okazja, by pokazać dzieciom, że możemy zrobić coś dla innych, dać radość i chwilę zapomnienia o strachu i bólu związanych z chorobą.  Zaproponujcie Państwo Waszym podopiecznym stworzenie laurek i liścików dla małych pacjentów. W ubiegłym roku otrzymaliśmy piękne,  wzruszające,  zabawne listy i rysunki.

Relację z ubiegłorocznej zbiórki można przeczytać tutaj: https://www.wombb.edu.pl/?p=2608; a tu zdjęcia:  https://goo.gl/photos/e2BBxWasgePBfHSm7

Zebraliśmy wspólnie około 1000 książek! Może i tym razem się uda!

Na stronie Fundacji w zakładce Media można pobrać materiały promujące akcję: http://zaczytani.org/media/

Dodatkowych informacji udziela dr Dorota Siwor (dsiwor@wombb.edu.pl)

dr Dorota Siwor
konsultant Ośrodka

Tagi: ,