Spotkanie (14) z ciekawą matematyką: Zagrajmy w życie

Gra w życie - planszaZapraszamy na Spotkanie (14) z ciekawą matematyką zatytułowane:

Zagrajmy w życie

Podczas spotkania poznamy ciekawy algorytm brytyjskiego matematyka Johna Conwaya, który zrobił zaskakującą (nawet dla samego autora) karierę i doczekał się licznych modyfikacji. Algorytm zostanie przedstawiony w bardzo przystępny sposób, w formie warsztatowej.

„Zbadamy” różne kolonie komórek, spróbujemy wyciągnąć wnioski z obserwacji dotyczące ich rozwoju i sprawdzimy nasze przypuszczenia za pomocą symulacji komputerowej. Dowiemy się także, co sam Conway myśli o Grze w życie i zobaczymy zaskakująco piękne animacje komputerowe.

Gra w życie będzie dla nas okazją do zastanowienia się nad tym, po co tworzyć modele zjawisk i ich symulacje komputerowe. Zajęcia mogą zainteresować zarówno matematyka jak i ucznia na początku matematycznej edukacji – po prostu każdego, kto lubi zagadki i łamigłówki matematyczne, logiczne lub algorytmiczne.

Spotkanie odbędzie się 1. marca 2018 r. (czwartek) o godzinie 15.00 w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej, ul. Legionów 25 sala 011 (parter).

Zajęcia poprowadzi Wojciech Zuziak – konsultant naszego Ośrodka. Planowany czas spotkania to około 70 minut.

Więcej informacji i formularze zgłoszeniowe znajdą Państwo w Portalu nauczyciela matematyki.

Zapraszamy!

Tagi: , , ,