Wyniki konkursu: Mikołaj Kopernik – Człowiek Renesansu

Pomnik Mikołaja Kopernika

Za nami pierwsza edycja konkursu upamiętniającego dokonania polskich naukowców z okazji Dnia Nauki Polskiej: Mikołaj Kopernik – Człowiek Renesansu.

Dziękujemy Państwu Nauczycielom za propagowanie dokonań polskich naukowców oraz przygotowanie uczniów do udziału w konkursie. Tegoroczna edycja konkursu poświęcona została życiu i działalności Mikołaja Kopernika w związku z obchodami 550-lecia urodzin polskiego odkrywcy i reformatora.

Do etapu regionalnego konkursu zostało zakwalifikowanych 75 uczniów. Etap ten, przy 100% frekwencji, odbył się w siedzibie organizatora konkursu – Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej w dniu 25 kwietnia 2023 r.

Nagrodzeni uczniowie wraz z opiekunami wezmą udział we wspólnym wyjeździe do Planetarium Śląskiego w dniu 15 czerwca 2023 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w II edycji konkursu z okazji Dnia Nauki Polskiej w roku szkolnym 2023/2024.

Władysław Mąsior

Tagi: , , , , , ,