Wyniki Konkursu historycznego

Ogłaszamy wyniki Konkursu historycznego
Wybrani dowódcy oddziałów powstania styczniowego i Armii Krajowej

Logotyp RODN WOM w Bielsku-Białej

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej i Stowarzyszenie Pamięci Armii Krajowej, w związku z przypadającymi w tym roku obchodami 160. rocznicy powstania styczniowego i 81. rocznicy przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową, zaprosiły uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursie: Wybrani dowódcy oddziałów powstania styczniowego i Armii Krajowej. Formułą konkursu była prezentacja multimedialna lub film.

SPAK - logotypPatronat nad konkursem objęli: Starosta Bielski Andrzej Płonka, Członek Zarządu Powiatu Bielskiego Barbara Adamska, Dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej Oddziału w Katowicach Andrzej Sznajder oraz Zarząd Okręgu Śląskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Konkurs był adresowany do uczniów szkół podstawowych klas: VII-VIII oraz uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatów: bielskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego, żywieckiego oraz z miasta Bielska-Białej.

Udział w konkursie był bezpłatny i dobrowolny.

Urszula Rukasz