Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi

Przewodnim tematem tegorocznej 50. edycji święta będzie ochrona klimatu i przeciwdziałanie zmianom klimatu.

W tym roku 22 kwietnia Ministerstwo Klimatu wspólnie z Bankiem Ochrony Środowiska oraz Fundacją BOŚ, przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, zaprasza nauczycieli oraz uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych na warsztaty on-line „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu”.

Warsztaty odbędą się w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Postaw na Słońce”, promującego odnawialne źródła energii.

W programie warsztatów wykłady ekspertów:

• dr Mariusz Gogół – „Zrozumieć globalne ocieplenie – mechanizm i konsekwencje”
  • dr Tomasz Rożek – „OZE. Skąd mamy prąd?”

oraz warsztaty filmowe „Jak zwykłym telefonem komórkowym nakręcić profesjonalny film?” z Szymonem Chałupką (vlog „Filmujemy!”).

Warsztaty on-line będą dostępne na żywo 22 kwietnia na stronie www.dzienziemiwmk.pl.

Źródło informacji i grafiki:

Barbara Michałek-Piernik