Cykl szkoleń: Anglista wśród zmian

RODN WOM w Bielsku-Białej - logotyp

RODN „WOM” w Bielsku-Białej zaprasza nauczycieli języka angielskiego szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych na cykl trzech bezpłatnych szkoleń pod wspólnym tytułem:

Anglista wśród zmian

1.
Slow education – utopia czy szansa?

Seminarium: 12.03.2020 (czwartek), godz. 16.00–17.30, sala 207

Czy krytyka negatywnej roli fast foodów może być równie celnie zastosowana wobec tradycyjnej szkoły, którą ujmuje się w kategorii fast school. Czy filozofia slow education w nauczaniu języka angielskiego może przynieść lepsze rezultaty aniżeli fast education, mimo że kojarzy się (błędnie?) z faktem tzw. niezrealizowania programu? Przykłady badań i dobrych praktyk.

2.
Co egzamin ósmoklasisty mówi o maturze 2023?

Warsztaty: 25.03.2020 (środa), godz. 16.00–17.30, sala 011a

Czy możemy przewidzieć, jakiego typu zadania pojawią się na maturze 2023 skonstruowanej według wymagań nowej podstawy programowej? Jakich możemy spodziewać się różnic między „starą” a „nową” maturą? Czy możemy je przewidzieć na podstawie analizy różnic między egzaminem gimnazjalnym a egzaminem ósmoklasisty? Praktyczne wskazówki.

3.
Kompetencje kluczowe – „stara baśń” czy „nowy wspaniały świat”?

Warsztaty: 17.04.2020 (środa), godz. 16.00–17.30, sala 011a

Czy rozwijanie kompetencji kluczowych rzeczywiście jest nowością na lekcjach języka angielskiego? Jakie elementy lekcji wskazują na ich stałą obecność? Praktyczne wskazówki.

Rejestracja: https://rejestracja.wombb.edu.pl/course.html?id=601859