Konkurs: Matematyka jest wszędzie (9. edycja)

Konkurs Matematyka jest wszędzie

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej oraz Fundacja „Matematyka dla wszystkich” zapraszają do udziału w 9. edycji konkursu na najlepszą pracę projektową na temat

Matematyka jest wszędzie

Celami konkursu są:

• rozbudzanie i rozwijanie u uczniów zainteresowania matematyką,
  • zachęcanie uczniów do szukania powiązań matematyki z innymi dziedzinami,
  • umożliwienie uczniom dzielenia się swoimi zainteresowaniami i pasjami z rówieśnikami,
  • inspirowanie nauczycieli do stosowania nowoczesnych metod i form pracy z uczniami.

Uczniowie rywalizują w trzech kategoriach wiekowych. Udział w konkursie jest bezpłatny i może być cennym doświadczeniem zarówno dla ucznia, jak i dla nauczyciela.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się na Portalu nauczyciela matematyki: https://matsp.wombb.edu.pl/matematyka-jest-wszedzie.

Regulamin tegorocznej edycji wraz z harmonogramem, formularzem zgłoszeniowym i wzorami oświadczeń został również wysłany do szkół.

Bardzo prosimy o zwrócenie uwagi na zmiany w sposobie zgłaszania się do konkursu – wynikają one z nowych przepisów o ochronie danych osobowych. W stosunku do poprzednich lat modyfikacji uległ również harmonogram, w szczególności wydłużyliśmy czas zgłaszania się do konkursu.

Został przedłużony termin zgłoszeń: do 7.02.2020 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Aleksandra Filuś
konsultant Ośrodka, koordynator konkursu