Konferencja: 100-lecie I powstania śląskiego 1919 r.

100-lecie Powstań ŚląskichStowarzyszenie Pamięci Armii Krajowej w Bielsku-Białej oraz Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej serdecznie zapraszają nauczycieli i zainteresowanych uczniów szkół, a także przedstawicieli władz rządowych i samorządowych, instytucji nauki i kultury, związków kombatanckich oraz stowarzyszeń, na konferencję panelową nt.:

100-lecie I powstania śląskiego 1919 r.

– geneza, przebieg i znaczenie w procesie kształtowania się granic państwa polskiego po pierwszej wojnie światowej

Konferencja odbędzie się w dniu 10 października 2019 r. o godz. 12.00-14.30 w sali 011 naszego Ośrodka przy ul. Legionów 25 w Bielsku-Białej.

Celem konferencji jest upamiętnienie 100-lecia pierwszego powstania śląskiego i wydarzeń, które rozegrały się na Śląsku w 1919 r., a także zapoczątkowały powrót Śląska do Macierzy.

Naszą intencją jest również przybliżenie młodzieży sylwetek znaczących powstańców śląskich oraz zachęcenie uczniów do udziału w konkursie na kolaż „Ocalić od zapomnienia” ukazującym bohaterów powstań śląskich.

Uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić wystawę tematyczną pt. „Robert Osiek (1896-1938) – żołnierz Niepodległej” opowiadającą o bohaterze wojny polsko-bolszewickiej i III powstania śląskiego.

Więcej szczegółów na temat organizacji i przebiegu konferencji znajdą Państwo w:

Przyjmowanie zgłoszeń uczestników odbywa się za pomocą systemu e-rejestracji RODN „WOM” w Bielsku-Białej (prosimy nauczycieli o podanie liczby towarzyszących im uczniów): https://rejestracja.wombb.edu.pl/course.html?id=601536

Nauczyciele otrzymają zaświadczenie uczestnictwa w konferencji.

W imieniu organizatorów
dyrektor RODN “WOM” w Bielsku-Białej Władysław Mąsior

Tagi: , ,