Spotkanie z ciekawą matematyką: Rozkoduj „fraktala”

Zakodowany fraktalZapraszamy nauczycieli matematyki oraz uczniów klas 6-8 szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych na spotkanie z ciekawą matematyką pt. Rozkoduj „fraktala”, które odbędzie się 29 listopada 2018 r. o godz. 14.30 w naszym Ośrodku.

Tematyką dotyczącą fraktali zajmowaliśmy się podczas spotkań z ciekawą matematyką już dwukrotnie w ubiegłych latach. Tym razem chcielibyśmy jeszcze inaczej spojrzeć na to zagadnienie.

Naszym celem będzie zbudowanie „żywego” fraktala, który został zakodowany za pomocą trzech liter L, R, U. Uczniowie poznają też kilku faktów z historii matematyki i dowiedzą się gdzie, w życiu codziennym, spotykają fraktale.

To spotkanie organizujemy w ścisłej współpracy z Bielskim Oddziałem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki oraz Fundacją Matematyka dla wszystkich.

Gośćmi specjalnymi tego spotkania będą dr Maria Legutko oraz Marek Legutko z Krakowskiego Oddziału SNM.

Szczegółowe informacje znajdują się w Portalu nauczyciela matematyki.

Zapraszamy!

Tagi: , ,