Warsztaty: Zajęcia teatralne dla dzieci

Maski teatralneSerdecznie zapraszamy na warsztaty: Zajęcia teatralne dla dzieci.

Umiejętność wyrażania własnych emocji, zdolność rozumienia uczuć innych ludzi, świadomość różnorodności motywacji w otaczającym nas świecie to tylko niektóre z korzyści płynących z doświadczeń młodych aktorów amatorskich teatrów dziecięcych. Jak sprawić, by dobrze bawili się na zajęciach szkolnych kół teatralnych czy recytatorskich i by jednocześnie zdobywali wiele cennych umiejętności?

Zapraszamy nauczycieli języka polskiego oraz innych przedmiotów w szkołach podstawowych (klasy IV-VI), którzy opiekują się kołami teatralnymi i recytatorskimi. Organizujemy warsztaty prowadzone przez panią Krystynę Małecką.

Tematyka pierwszych zajęć obejmuje następujące kwestie:

  • pierwsze kontakty (ćwiczenia integrujące i aktywizujące, oswajanie z grupą, ze sceną)
  • koncentracja i odprężenie
  • wyrażanie uczuć i nastrojów
  • posługiwanie się głosem
  • ćwiczenia dykcyjne i oddechowe

Warsztaty w formie cyklicznej (jako sieć współpracy) odbywały się już w ubiegłym roku, a zwieńczył je spektakl „Pudełko wyobraźni” przygotowany przez uczestniczki i zaprezentowany w Domu Kultury w Hałcnowie w czerwcu 2018 roku.

W tym roku także planujemy taką cykliczną formę (spotkania raz w miesiącu). Można będzie się dowiedzieć, jak uczyć dziecko recytacji i jak dobrać repertuar; jak przygotować młodych aktorów i jak wystawić z nimi spektakl, jakie stroje i dekoracje najlepiej spełnią swoją rolę. Będzie można się także przekonać o różnorodności form teatralnych i zrozumieć dlaczego warto wykorzystywać je w pracy z dziećmi.

Termin: 13 grudnia 2018 r., godz. 16.00.
Miejsce: RODN „WOM” w Bielsku-Białej, ul. Legionów 25, sala 11 (parter).

Udział w pierwszym spotkaniu nie oznacza zobowiązania do uczestnictwa w kolejnych. Warsztaty są bezpłatne. Spotkanie trwa około 2-3 godzin. Prosimy o swobodny strój i wygodne obuwie.

Rejestracja przez formularz dostępny na stronie RODN „WOM”:
https://rejestracja.wombb.edu.pl/course.html?id=600505.

Zapraszamy!


Krystyna Małecka ukończyła studia reżyserii teatru dla dzieci i młodzieży, jest kierownikiem Domu Kultury w Hałcnowie, wieloletnim praktykiem w pracy z młodymi aktorami. Wyreżyserowała wiele spektakli teatralnych nagradzanych podczas krajowych oraz międzynarodowych konkursów i festiwali. Pod jej kierownictwem zespoły artystyczne Domu Kultury odnoszą liczne sukcesy, między innymi w 2017 roku Grand Prix m.in. w Rownem na Ukrainie, w Karlowych Warach w Czechach, w Stollbergu (Niemcy). Ostatnio radio chińskie nagrodziło film „Miłość i herbata”, przygotowany przez zespół Teatru Animacji eF, a zrealizowany w konwencji czarnego teatru. Krystyna Małecka zasiada w komisjach konkursów teatralnych i recytatorskich.

Tagi: ,