Sieć współpracy nauczycieli “Aktywna tablica” (edycja trzecia)

Sieć połączeń

Na prośbę dyrektorów i nauczycieli ze szkół biorących udział w Rządowym programie rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica” – uruchamiamy trzecią edycję Sieci współpracy nauczycieli „Aktywna tablica” (SWS/9/18-19).

Spotkanie 1. (26.11.2018, poniedziałek, 16:30-18:45)
Temat: Zagrajmy w życie

Podczas spotkania poznamy ciekawy algorytm brytyjskiego matematyka Johna Conwaya, który zrobił zaskakującą (nawet dla samego autora) karierę i doczekał się licznych modyfikacji.

Algorytm zostanie przedstawiony w bardzo przystępny sposób, w formie warsztatowej. „Zbadamy” różne kolonie komórek, spróbujemy wyciągnąć wnioski z obserwacji dotyczące ich rozwoju i sprawdzimy nasze przypuszczenia za pomocą symulacji komputerowej wyświetlanej na tablicy interaktywnej oraz na laptopach lub tabletach uczestników.

Gra w życie będzie dla nas okazją do zastanowienia się nad tym, po co tworzyć modele zjawisk i ich symulacje komputerowe. Dowiemy się także, co sam Conway myśli o grze w życie i zobaczymy zaskakująco piękne animacje komputerowe. Zajęcia mogą zainteresować każdego, kto lubi zagadki i łamigłówki matematyczne.

Na spotkanie warto przynieść swój laptop lub tablet z zainstalowaną bezpłatną aplikacją Golly: http://golly.sourceforge.net/.

Zapraszamy nauczycieli pracujących w klasach 4-8 SP, którzy chcą wykorzystywać tablice interaktywne lub monitory interaktywne w dydaktyce.

Tematyka zajęć (z racji zainteresowań prowadzących) będzie skręcać w stronę matematyki, informatyki, programowania i robotyki. I o tym uprzedzamy już na starcie.

Zapisy: https://rejestracja.wombb.edu.pl/course.html?id=600502.

Spotkania w ramach sieci współpracy są bezpłatne.

Zapraszamy!

Tagi: , , , ,