XIV Regionalna Konferencja – relacja

Kwiaty na łąceNauczycielski dylemat „większej połowy”

Kolejna konferencja z cyklu „Matematyka na dobry początek roku szkolnego…” za nami.

Po przywitaniu uczestników przez Magdalenę Glac – przewodniczącą bielskiego Oddziału SNM oraz przedstawiciela RODN „WOM” w Bielsku-Białej głos zabrała Alina Przychoda – prezes SNM, która zaprosiła do udziału w XXVIII Krajowej Konferencji SNM w Opolu.

Następnie dr Maria Legutko, z oddziału krakowskiego, przybliżyła nam kilka faktów z czasów początków PTM oraz opowiedziała o ciekawej inicjatywie obchodów stulecia powstania PTM, jaką ma być budowa „żywego” fraktala (więcej informacji można znaleźć na stronie PTM).

Wykład inauguracyjny składał się z dwóch części. Były to: spojrzenie polonisty na język na matematyce, a także refleksje ucznia dotyczące matematyki w języku. Profesjonalizm i swada wykładowców zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Więcej na temat wykładu inauguracyjnego znajdą Państwo w Portalu nauczyciela matematyki.

W każdej sesji warsztatowej uczestnicy mieli do wyboru aż sześć warsztatów o bardzo ciekawej i różnorodnej tematyce. Aż żal, że trzeba było wybierać, chciałoby się uczestniczyć we wszystkich…

Nie mniej ważny był czas podczas przerw, kiedy można było zaopatrzyć się w nowości wydawnicze lub też wymienić się doświadczeniami, spostrzeżeniami i porozmawiać na tematy dotyczącej codziennych nauczycielskich wyzwań i rozterek.

Mamy nadzieję, że była to bardzo inspirująca i owocna konferencja.

Galerię zdjęć oraz materiały z konferencji znajdą Państwo w Portalu nauczyciela matematyki.

Zapraszam do udziału w kolejnych konferencjach!

Katarzyna Parcia

Tagi: , , , ,