Spotkanie z ciekawą matematyką: Jak zjeść słonia?

SłońRegionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej wraz z Fundacją „Matematyka dla wszystkich” zapraszają nauczycieli matematyki oraz uczniów klas 6–8 szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych na Spotkanie z ciekawą matematyką zatytułowane:

Jak zjeść słonia i dlaczego sułtan nosił zielone szelki?
– czyli transfer metody w sytuacjach geometrycznych

Zajęcia poprowadzi prof. dr hab. Maciej Klakla – profesor nadzwyczajny Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku, emerytowany profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Spotkanie będzie poświęcone rozwijaniu u uczniów aktywności matematycznej o charakterze twórczym. Od uczestników oczekujemy przed wszystkim zaangażowania, bowiem do czerpania radości z zajęć wystarczy wiedza matematyczna z zakresu piątej klasy szkoły podstawowej.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzą się m.in. jak zjeść słonia, dlaczego sułtan nosił zielone szelki i co to są dowody egzystencjalne. Zobaczą też coś, co dokładnie będą poznawać w szkole ponadpodstawowej i przekonają się, czym się różni odpowiedź dobra od lepszej.

Spotkanie odbędzie się 20 września 2018 r. (czwartek) o godzinie 14.30 w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej, ul. Legionów 25.

Więcej informacji znajdą Państwo na Portalu nauczyciela matematyki.

Zapraszamy!

Tagi: , ,