Wyniki konkursu: Śląskie bez smogu – zadbajmy razem o czyste powietrze

Infografika antysmogowaW związku z obowiązującą w województwie śląskim od 1 września 2017 roku uchwałą antysmogową oraz w celu podniesienia świadomości na temat szkodliwości smogu dla zdrowia i życia, a także zainteresowania najmłodszych mieszkańców naszego regionu tematyką zanieczyszczenia powietrza i popularyzacją działań ograniczających powstawanie smogu, zorganizowany został konkurs plastyczny Śląskie bez smogu – zadbajmy razem o czyste powietrze.

Organizatorem konkursu był Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej.

Konkurs składał się z dwóch etapów: przedszkolnego/szkolnego i finału regionalnego, na który wpłynęło 301 prac z przedszkoli i szkół z terenu powiatów: bielskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego, żywieckiego i z miasta Bielska-Białej. Autorami prac konkursowych były dzieci i uczniowie w wieku od 4-13 lat.

Komisja konkursowa powołana przez Organizatorów dokonała oceny prac w trzech kategoriach wiekowych i postanowiła przyznać nagrody.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom i autorom wyróżnionych prac oraz nauczycielom-opiekunom serdecznie gratulujemy!

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w siedzibie Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej, ul. Legionów 25, sala 001 w dniu 18 maja 2018 roku podczas warsztatów ekologicznych, organizowanych przez RODN „WOM” w Bielsku-Białej i Nadleśnictwo Bielsko, w ramach XIX Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Dyrektor PWB w Bielsku-Białej
mgr Anna Niemiec-Warzecha
Dyrektor RODN „WOM” w Bielsku-Białej
mgr Władysław Mąsior

Tagi: , , , , , ,