Konferencja metodyczna dla nauczycieli języka polskiego i języków obcych

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej zaprasza nauczycieli języka polskiego i języków obcych na Konferencję nt.

Czy wiesz, że Ty i Twój uczeń władacie co najmniej 20 językami?

Czy wiesz, że człowiek nie dysponuje zbiorem pojedynczych i różnych kompetencji dotyczących znajomości poszczególnych języków, ale nabywa jeden rodzaj kompetencji różnojęzycznych zawierających w sobie repertuar wszystkich umiejętności porozumiewania się? Jak rozwijać te kompetencje? Jak przekazać naszym uczniom, że języki nie istnieją w naszej świadomości jako oddzielne byty? Jak uświadomić im, że potrafią porozumiewać się w różnych językach?

Aby znaleźć odpowiedzi na te pytania, zapraszamy na konferencję w dniu 20 kwietnia 2018 r. (piątek) godz. 15.00 – 18.15 w RODN „WOM” w Bielsku-Białej, ul. Legionów 25, sala 11 (parter).

Program konferencji:
15.00 – 15.15 Rejestracja
15.15 – 16.00 Wykład „Kompetencje różnojęzyczne nauczycieli i uczniów”
16.45 – 18.15 Warsztaty „Rozwijanie kompetencji różnojęzycznych w szkole”

Konferencja jest bezpłatna, nauczyciele otrzymają zaświadczenia o udziale w tej formie doskonalenia oraz materiały ćwiczeniowe.

Zgłoszenia na konferencję proszę dokonywać poprzez formularz dostępny na stronie: https://goo.gl/forms/J6efrbsOKGOKHhDv2

Maria Łątka
Katarzyna Zioła-Zemczak
Konsultantki Ośrodka

Tagi: , , ,