Ruszyła druga edycja Projektu „Nie taki robot straszny!”

Projekt Nie taki robot straszny! - druga edycjaOficjalnie zaczęliśmy 22 stycznia 2018 r. (poniedziałek) o godz. 9:00.

Dyrekcje i nauczycieli z 5 szkół podstawowych zgłoszonych do drugiej edycji projektu powitał Pan Władysław Mąsior – dyrektor RODN „WOM” w Bielsku-Białej. Następnie prezentacji Partnerów Projektu, szkół uczestniczących w drugiej edycji i przybyłych gości dokonał koordynator Projektu – Wojciech Zuziak.

Projekt Nie taki robot straszny! - druga edycjaKolejnym punktem części pierwszej spotkania było wystąpienie Pani Igi Malik – certyfikowanego trenera Akademii LEGO® Education. Temat wystąpienia: Rozwiązania LEGO® Education we współczesnej szkole.

Jeszcze przed przerwą uczestnicy Projektu zostali zapoznani z głównymi złożeniami autorskiej koncepcji Podejścia inżynierskiego w nauczaniu. Koncepcja ta jest przedmiotem badań koordynatora Projektu – Wojciecha Zuziaka, prowadzonych pod opieką naukową Pani dr hab. Eugenii Smyrnovej-Trybulskiej – adiunkta na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Projekt Nie taki robot straszny! - druga edycjaPo przerwie – część warsztatowa. Najpierw LEGO® Education WeDo 2.0 (70 min), a na deser LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 (90 min). Zajęcia z zestawami WeDo 2.0 i EV3 prowadziła Pani Iga Malik. Była to w poniedziałek najbardziej zapracowana osoba z naszego grona. Za zaangażowanie i profesjonalizm pragnę jej serdecznie podziękować.

Dziękuję za przybycie na spotkanie Pani Annie Fryś, która – wraz ze swoimi uczniami – będzie gościć nauczycieli i dyrektorów ze szkół uczestniczących w Projekcie na obserwacji zajęć z robotyki w Niepublicznej Szkole Podstawowej „Akademia Żaków” w Bielsku-Białej.

Dziękuję za obecność Panu dyrektorowi Władysławowi Mąsiorowi i Pani Jolancie Biernat – konsultantce naszego Ośrodka. Pani Jolanta włączyła się w organizację zajęć przy pierwszej (wciąż trwającej) edycji naszego Projektu – nie mogło jej zabraknąć i w drugiej.

Dziękuję także Panu Jackowi Mendrakowi z AKCES Edukacja – jednemu z pomysłodawców Projektu – za niezawodne dostarczenie zestawów LEGO® Education WeDo 2.0 i LEGO® MINDSTORMS® Education EV3.

Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania i przeprowadzenie poniedziałkowych zajęć serdecznie dziękuję.

Wojciech Zuziak
koordynator Projektu

Tagi: , , , , , ,