Projekt edukacyjny IPN: „Łączka” i inne miejsca poszukiwań

IPN - logotypW roku szkolnym 2017/2018 Instytut Pamięci Narodowej zaprasza do udziału w projekcie edukacyjnym IPN „Łączka” i inne miejsca poszukiwań, którego celem jest popularyzacja wiedzy o poszukiwaniach nieznanych miejsc pochówków ofiar reżimów totalitarnych.

Jego uczestnikami mogą być 6-8 osobowe zespoły uczniów wraz z opiekunem. Projekt jest przewidziany na cały rok szkolny i obejmuje 6 comiesięcznych spotkań oraz finał, który odbędzie się w Pałacu Prezydenckim.

Podczas spotkań uczniowie poznają metody wykorzystywane w trakcie poszukiwań i otrzymają zadania do wykonania, a zakończą projekt przygotowaniem 2-minutowych etiud filmowych poświęconych pamięci Żołnierzy Wyklętych. Filmy zostaną pokazane podczas uroczystej gali finałowej.

Organizatorami przedsięwzięcia są Przystanek Historia Centrum Edukacyjne IPN im. J. Kurtyki oraz Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN.

Projekt został objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Więcej informacji: