Konkurs: Mikołaj Kopernik – Człowiek Renesansu

Logotyp RODN WOM w Bielsku-Białej

Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w konkursie:
Mikołaj Kopernik – Człowiek Renesansu.

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej jest organizatorem konkursu upamiętniającego dokonania polskich naukowców z okazji Dnia Nauki Polskiej, który został ustanowiony w 2020 roku i przypada 19 lutego.

Zaplanowano, aby pierwsza edycja konkursu poświęcona była życiu i działalności Mikołaja Kopernika w związku z tegorocznymi obchodami 550-lecia urodzin polskiego odkrywcy i reformatora.

Konkurs jest dwuetapowy i zostanie przeprowadzony w następujących kategoriach wiekowych:

  • klasy IV-VI szkoły podstawowej,
  • klasy VII-VIII szkoły podstawowej oraz 1 klasa szkoły ponadpodstawowej.

O realizację etapu szkolnego konkursu prosimy dyrektorów szkół w swoich placówkach. Zestaw konkursowy do tego etapu – arkusz testu do oceny wiedzy i umiejętności naukowych oraz wzór karty odpowiedzi – zostaną wysłane drogą e-mailową do zgłoszonych szkół w terminie 17 lutego 2023 r. Sposób dokonania zgłoszenia został opisany w regulaminie.

Etap szkolny konkursu odbywać się będzie równolegle we wszystkich szkołach i prosimy o jego przeprowadzenie w dniu 20 lutego 2023 r. w godzinach od 9.00–10.00.

Etap regionalny konkursu odbędzie się w siedzibie naszego Ośrodka w dniu 25 kwietnia 2023 r. o godz. 10.00.

Nagrodzonych uczniów zaprosimy do udziału we wspólnym wyjeździe do Planetarium Śląskiego, który zaplanowany jest na czerwiec 2023 roku.

Prosimy Państwa o zapoznanie uczniów z regulaminem konkursu i zapraszamy do udziału.

Do pobrania:

Władysław Mąsior
Dyrektor RODN „WOM” w Bielsku-Białej

Tagi: ,