Edukacja matematyczna w przedszkolu i w klasach I-III

Fundacja Matematyka dla wszystkich - logotyp

RODN WOM w Bielsku-Białej - logotyp

Fundacja „Matematyka dla wszystkich” oraz Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej zapraszają nauczycieli młodszych dzieci na cykl bezpłatnych konferencji na temat edukacji matematycznej, które odbędą się w naszym Ośrodku (stacjonarnie) na przełomie listopada i grudnia 2022 r.

Pierwsza z nich przeznaczona dla nauczycieli przedszkoli, odbędzie się w dniu 16 listopada 2022 r. w godzinach od 16.30 do 18.45 w sali nr 203 i poruszała będzie następujące zagadnienia:

• orientacja na płaszczyźnie,
  • równoliczność zbiorów,
  • dostrzeganie regularności,
  • liczenie,
  • rachowanie (dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie),
  • zadania z treścią,
  • kostki, gry i zabawy,
  • geometria.

Konferencję poprowadzą: prof. dr hab. Henryk Kąkol i Maria Greń.

Link do zapisów w systemie e-rejestracji:

Druga konferencja skierowana jest do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i odbędzie się 7 grudnia 2022 r. w godzinach od 16.30 do 18.45 w sali nr 011A/011B i będzie się koncentrowała wokół następujących obszarów:

• orientacja na płaszczyźnie,
  • liczenie,
  • działania na liczbach (dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie),
  • zadania z treścią,
  • mierzenie długości,
  • geometria (sześcian – kwadrat, prostopadłościan – prostokąt, graniastosłup – trójkąt, ostrosłup – czworokąt, walec – koło, stożek – koło, kula – koło),
  • stosowanie matematyki,
  • programowanie (kodowanie, programowanie proste, programowanie z pętlą, programowanie z obrotem, programowanie w zagadkach).

Konferencję poprowadzą: prof. dr hab. Henryk Kąkol i Kinga Ludorowska.

Link do zapisów w systemie e-rejestracji:

Obie grupy nauczycieli pracować będę z wykorzystaniem zestawu klocków EKOMATIK.

Zapraszamy!

Tagi: , ,