MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech

Rusza kampania edukacyjna „Mogę! Zatrzymać Smog – Przedszkolaku złap oddech”.

Celem kampanii jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców, w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie.

W ramach kampanii zostanie przeprowadzony konkurs dla przedszkoli na przygotowanie najlepszego scenariusza zajęć dla dzieci o tematyce zanieczyszczenia powietrza, smogu, walki z niską emisją, zachowań prozdrowotnych. Do przedszkoli z województwa śląskiego trafi także 500 oczyszczaczy powietrza.

Rodzice przedszkolaków otrzymają ulotki informacyjne na temat wpływu zanieczyszczenia powietrza na zdrowie, sposobów unikania narażenia na zanieczyszczone powietrze. W przedszkolach mają pojawić się też plakaty edukacyjno-informacyjne oraz tablice informacyjne o stanie jakości powietrza.

O udział w kampanii mogą ubiegać się przedszkola publiczne, dla których organem prowadzącym jest gmina z terenu województwa śląskiego. Dyrektor przedszkola zainteresowany udziałem placówki w kampanii powinien wysłać formularz zgłoszeniowy, zgodnie ze wzorem i zasadami określonymi w regulaminie, na adres: wydzial.pw@slaskie.pl.

Nabór rozpocznie się 2 września 2019 roku, a zakończy 20 września.

Koszt kampanii to ponad 1 mln zł, z czego 300 tys. zł to środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach.

Więcej informacji:

Tagi: , ,