Festiwal Robotyki 2019

Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Akademia Żaków” w Bielsku-Białej
we współpracy z partnerem
AKCES Edukacja Kurzyca, Piasecki sp.j., Przeźmierowo
(oficjalny dystrybutor i wyłączny partner LEGO® Education w Polsce)

zapraszają na

Festiwal Robotyki 2019

Celem festiwalu jest wymiana doświadczeń i pobudzenie kreatywności uczniów!

Kiedy?
17 maja 2019 r., od godz. 10:00

Gdzie?
Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Akademia Żaków” w Bielsku-Białej, ul. Jaworzańska 2

W ramach festiwalu przewidziane są prezentacje uczestników oraz 3 bloki warsztatowe, podczas których uczniowie (wraz z nauczycielem) zbudują i zaprogramują roboty. Na warsztatach wykorzystane zostaną zestawy LEGO® Education WeDo 2.0.

Uczestnicy to:

• zaproszeni Goście – uczniowie i nauczyciele ze szkół, gdzie roboty rozgościły się już na dobre (a może nawet zdążyły się zadomowić);
  • uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej “Akademia Żaków” w Bielsku-Białej.

Reprezentacją szkoły będzie zespół złożony z nauczyciela-opiekuna i 2 uczniów.

Każda szkoła, która chce wziąć udział w Festiwalu Robotyki, proszona jest o przygotowanie krótkiej (5-7 min) prezentacji. Uczniowie w swoim wystąpieniu mają przedstawić robota WeDo lub WeDo 2.0 wykonanego przez siebie. W tym roku dozwolone jest wykorzystywanie klocków spoza zestawów WeDo oraz WeDo 2.0. Jednakże te zestawy mają być podstawą robota.

Może to być:

• robot zbudowany wg własnego pomysłu;
  • modyfikacja robota zbudowanego wg instrukcji, która znajduje się w oprogramowaniu dla zestawów LEGO® Education WeDo lub WeDo 2.0;
  • robot zbudowany wg instrukcji, która nie znajduje się w oprogramowaniu dla zestawów LEGO® Education WeDo lub WeDo 2.0; wtedy prosimy o podanie pochodzenia instrukcji (źródła) oraz zaprezentowanie własnych modyfikacji projektu oryginalnego (przeróbek).

Przygotowana przez uczniów prezentacja wybranego robota może być wsparta:

• pokazem działania gotowego zbudowanego robota (wtedy należy przywieźć swojego robota),
  • tradycyjną prezentacją multimedialną,
  • filmem prezentującym proces budowy i możliwości robota,
  • pokazem instrukcji przygotowanej w LEGO® Digital Designer wraz z omówieniem cech zbudowanego robota.

Prezentacje nie są formą konkursu. To sposób pokazania swoich osiągnięć w dziedzinie robotyki i szansa na wymianę doświadczeń. Przygotowanie zespołu do prezentacji i sam pokaz to także okazja do kształcenia kompetencji kluczowych.

Program Festiwalu Robotyki 2019

10:00
Powitanie zgromadzonych gości – mgr Katarzyna Wójcik – dyrektor NSP „Akademia Żaków” w Bielsku-Białej
10:15