Zaproszenie na warsztaty z retoryki

Na życzenie nauczycieli języka polskiego powtarzamy warsztaty

Retoryka Twoja codzienna – dlaczego i jak uczyć świadomego wykorzystania języka (realizacja zapisów nowej podstawy programowej)

Uczenie retoryki w szkole polega na przygotowywaniu do tworzenia wypowiedzi sytuacyjnej, kontekstowej, a także takiej, która zostanie odczytana przez odbiorcę zgodnie z intencją nadawcy. Konieczne jest również kształcenie umiejętności skutecznego przekonywania do swoich racji, wyrażania siebie i swoich poglądów. Taki też główny cel powinien przyświecać polonistom realizującym zapisy z III wymagania ogólnego: Tworzenie wypowiedzi, począwszy od IV klasy szkoły podstawowej.

Program:

1. Katarzyna Zioła-Zemczak: Retoryka na lekcjach języka polskiego
  2. dr Dorota Siwor: Retoryka na co dzień: jak uczyć o perswazji i manipulacji (warsztaty)

Konferencja i warsztaty przeznaczone są dla nauczycieli języka polskiego szkół podstawowych. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Rejestracja przez formularz zgłoszeniowy: https://goo.gl/forms/N4JypaBUDWZarkww2

Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o udziale.

Termin: 17 maja 2018, godz. 16.00 – 18.00

Miejsce: RODN „WOM” w Bielsku-Białej, ul. Legionów 25, sala 203