Egzamin ósmoklasisty – jak dobrze przygotować uczniów

Notes i ołówekKonferencja i warsztaty dla nauczycieli języka polskiego

Przed uczniami i nauczycielami szkół podstawowych stoi kolejne wyzwanie: przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty. Wszyscy chcemy, by przyniósł on jak najlepsze wyniki.

Aby było to możliwe, warto poznać zarówno ogólne omówienie blasków i cieni egzaminu w zaproponowanej przez MEN formule, jak i szczegółowe wytyczne. Zaproszeni goście będą przybliżać Państwu typy zadań, podawać konkretne przykłady odniesione do lektur z podstawy programowej oraz odpowiadać na pytania.

Serdecznie zapraszamy!

Program:

• dr hab. Krzysztof Biedrzycki (UJ)
    Jak przygotować uczniów do egzaminu ósmoklasisty? Kilka wskazówek w świetle informatora CKE
  • dr Maria Romanowska (OKE w Jaworznie)
    Integracja kształcenia polonistycznego a egzamin ósmoklasisty (prelekcja i warsztaty)
  • dyskusja

Konferencja i warsztaty przeznaczone są dla nauczycieli języka polskiego szkół podstawowych. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Rejestracja przez formularz zgłoszeniowy. Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o udziale.

Bardzo prosimy o punktualne przybycie – zależy nam, by umożliwić uczestnikom uzyskanie odpowiedzi na zadane gościom pytania.

Termin: 14 grudnia 2017 r., godz. 15.00 – 18.00

Miejsce: RODN „WOM” w Bielsku-Białej, ul. Legionów 25, sala 011 (parter)

dr Dorota Siwor
Katarzyna Zioła-Zemczak
konsultantki Ośrodka

dr hab. Krzysztof Biedrzycki – profesor UJ i IBE, historyk literatury, krytyk literacki, badacz edukacji, autor książek Świat poezji Stanisława Barańczaka, Małgorzata Musierowicz i Borejkowie, Wariacje metafizyczne, Poezja i pamięć oraz dwóch serii podręczników do języka polskiego dla liceów (Opowieść o człowieku, Świat do przeczytania). Prowadził kilka ogólnopolskich badań dydaktyki języka polskiego, członek zespołu badania PISA. Ekspert MEN i CKE.

dr Maria Romanowska – ekspert i pracownik Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie, współautorka Informatora o egzaminie ósmoklasisty, rzeczoznawca podręczników szkolnych z ramienia MEN.

Tagi: , , ,