Robot wieczorową porą…

LEGO Education WeDo 1.0

WeDo 1.0

Już 20 listopada RODN „WOM” w Bielsku-Białej zaprasza na godzinę 18:00 na wieczór pod nazwą „Robot wieczorową porą…”.

Proponujemy Państwu pomysł inny niż zwykle: zajęcia dla nauczycieli z ich własnymi dziećmi. Zapraszamy na zajęcia warsztatowe:

• [W01] Robot Ozobot – programowanie kredkami (maksymalnie 3 zespoły, zalecane dla wieku 6-9 lat) – zostały 2 miejsca.
  • [W02] Roboty na każdą kieszeń: Robot Mio, Cyber Robot, Robot DOC (maksymalnie 2 zespoły, zalecane dla wieku 6-9 lat) –
    zostały 2 miejsca.
  • [W03] LEGO Education WeDo 1.0 – programujemy roboty LEGO w Scratch’u na PC (maksymalnie 5 zespołów, zalecane dla wieku 6-12 lat) – brak wolnych miejsc.
  • [W04] LEGO Education WeDo 2.0 – programujemy roboty LEGO z tabletem (maksymalnie 5 zespołów, zalecane dla wieku 6-12 lat) – brak wolnych miejsc.
  • [W05] LEGO MINDSTORMS Education EV3 – programujemy roboty LEGO z tabletem (maksymalnie 5 zespołów, zalecane dla wieku 11-15 lat) – zostało tylko 1 miejsce.
Robot LEGO Education WeDo 2.0

WeDo 2.0

Każdy zespół jest teamem rodzinnym (np. rodzic z dwojgiem dzieci, dwoje rodziców z dzieckiem, rodzic z trojgiem dzieci).

Każda z pięciu grup tematycznych będzie pracować pod opieką merytoryczną osoby biegłej w działaniu i edukacyjnym zastosowaniu danego rozwiązania. Przewidywany czas trwania zajeć: 2 godziny.

Zapisy przyjmujemy drogą mailową. Prosimy o mail o temacie: Zgłoszenie udziału, wysłany na adres: wzuziak@wombb.edu.pl. W treści maila prosimy podać:

Robot LEGO MINDSTORMS Education EV3

EV3

• Imię i Nazwisko zgłaszającego się nauczyciela;
  • nazwę i adres jego szkoły (głównego miejsca pracy);
  • liczbę osób towarzyszących (np. 2 dzieci lub 1 dziecko i 1 dorosły);
  • numer wersji warsztatów (np. W03).

Samo przesłanie zgłoszenia nie jest równoznaczne z jego przyjęciem (mamy ograniczoną liczbę miejsc). Potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia będzie mail zwrotny od organizatorów.

Małe urządzenia cyfrowe poruszające się samodzielnie i realizujące inne proste czynności w sposób świadomie zaplanowany przez ucznia – roboty edukacyjne – szybko zyskują sobie popularność nie tylko wśród nauczycieli informatyki, ale także wszelkich innych przedmiotów.

Zwracają na nie uwagę również rodzice poszukujący dla swoich dzieci zabawek i rozrywek edukacyjnych stymulujących rozwój.

Wieczorem 20 listopada chcemy Państwu dać okazję do spędzenia wieczoru z własnymi dziećmi na wspólnej edukacyjnej zabawie, która – mamy nadzieję – pomoże Wam w praktycznym sprawdzeniu, jaka jest potencjalna przydatność tych zabawek programistycznych dla Waszych dzieci (a być może także dla Waszych uczniów lub podopiecznych).

Spotkanie jest nieodpłatne dla wszystkich nauczycieli, którzy przyjdą z przynajmniej jednym własnym dzieckiem.

Zapraszamy!

Jolanta Biernat