Zapraszamy na szkolenie do Górek Wielkich

Szanowni Państwo – nauczyciele historii i języka polskiego.

W Bielsku-Białej, 55 lat temu zmarła Zofia Kossak – wybitna powieściopisarka, publicystka, działaczka katolicka i konspiracyjna. W realizowanym przez OBEN IPN w Katowicach projekcie „Spotkania z Zofią Kossak…” przewidziano szkolenie dla nauczycieli prowadzone we współpracy z Muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej w Górkach Wielkich oraz RODN „WOM” w Bielsku-Białej.

Temat szkolenia:
Zofia Kossak – nie tylko wybitna powieściopisarka…

Szkolenie odbędzie się stacjonarnie w Muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej w Górkach Wielkich, Stary Dwór 2, w dniu 25 listopada 2023 (sobota), w godz. 11.00-13.00. Dojazd własny.

W programie:

1. Zwiedzanie Muzeum Zofii Kossak z przewodnikiem – Diana Pieczonka-Giec (kierownik Muzeum).
    1. Dzieciństwo i młodość Zofii Kossak-Szczuckiej-Szatkowskiej w okresie międzywojennym.
    2. Działalność konspiracyjna i charytatywna w okresie II wojny światowej.
    3. Okres powojenny i podsumowanie dokonań.
  2. Propozycje źródeł do wykorzystania przez nauczycieli na lekcjach historii – dr Kornelia Banaś (IPN Oddział w Katowicach).

Zapisy na stronie RODN „WOM” w Bielsku-Białej:

Nauczyciele otrzymają zaświadczenie uczestnictwa.

Serdecznie zapraszamy.

Urszula Rukasz