Festiwal Edukacyjny „Nowe Inspiracje” w RODN „WOM” w Katowicach

Tym razem przekazujemy zaproszenie na wydarzenie organizowane przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach: Festiwal Edukacyjny „Nowe Inspiracje”.

Festiwal Edukacyjny Nowe Inspiracje 2023 - logotyp

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach co roku organizuje Festiwal Edukacyjny „Nowe Inspiracje”. To największe wydarzenie w ośrodku i jedno z największych w województwie śląskim i w kraju. W ramach festiwalu już od 25 lat są organizowane Giełdy Wydawców.

W trakcie wydarzenia nauczyciele mogą brać udział w:

  • bezpłatnych warsztatach metodycznych prowadzonych przez konsultantów ośrodka, doradców metodycznych i przez zaproszonych specjalistów;
  • zajęciach służących rozwojowi zawodowemu i osobistemu;
  • pokazach działań i możliwego wsparcia dla nauczycieli oferowanego przez instytucje nauki i kultury.

Nasi goście mogą uczestniczyć dodatkowo w różnego rodzaju imprezach towarzyszących, mają okazję do nawiązywania kontaktów zawodowych z różnymi instytucjami przydatnymi w pracy szkoły.

Od 5 lat współorganizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Śląski; w tym roku również Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku Białej.

W tym roku wydarzenie będzie miało formę hybrydową. Festiwal Edukacyjny „Nowe Inspiracje” odbędzie się: 21 kwietnia 2023 (on-line) i 22 kwietnia 2023 (stacjonarnie w siedzibie RODN „WOM” w Katowicach).

W programie niemal 80 bezpłatnych, różnego rodzaju warsztatów metodycznych dla nauczycieli:

  • wychowania przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej (o czytaniu sylabowym, wrażeniowym, kodowaniu, kartach metaforycznych i in.);
  • przedmiotów humanistycznych (o mykologii i literaturze, filmie i fotografii na różnych lekcjach, o kontekstach kulturowych);
  • języków obcych (o klimacie na lekcjach, projektach);
  • przedmiotów przyrodniczych, matematyki i techniki (m.in. o TIK, karcie rowerowej, dziewiarstwie na technice, LEGO).

A oprócz tego: zajęcia artystyczne, warsztaty twórcze, zajęcia dotyczące specjalnych potrzeb edukacyjnych, zajęcia dotyczące dykcji, emisji głosu, klimatu Śląska, debat oksfordzkich i wiele, wiele innych! Będzie też można zobaczyć na żywo różne eksperymenty chemiczne i lodowe eksperymenty.

Uczestnicy otrzymają zaświadczenia.