Szkolenie: Dziecko i uczeń z cukrzycą w szkole/placówce oświatowej

Stop cukrzycy - znakCukrzyca to choroba przewlekła często występującą u dzieci i młodzieży i dlatego jest duże prawdopodobieństwo, że w każdej placówce oświatowej możemy zetknąć się z co najmniej jednym cukrzykiem.

Nauczyciel, wychowawca, specjalista, pracownik szkoły powinien posiadać podstawową wiedzę na temat tej choroby, aby w razie potrzeby podjąć właściwe działania zapewniające bezpieczeństwo podopiecznym.

Zapraszamy nauczycieli, wychowawców, specjalistów i innych pracowników placówek oświatowych na bezpłatne szkolenie:

Dziecko i uczeń z cukrzycą w szkole/placówce oświatowej.

W czasie spotkania, które poprowadzi dr med. Grzegorz Honisz – przedstawiciel Zakonu Maltańskiego, Maltańskiej Służby Medycznej – podejmiemy następującą tematykę:

  • Znaczenie cukrzycy typu 1 i 2 u dzieci i młodzieży w szkołach.
  • Ogólne zasady postępowania z osobami chorującymi na cukrzycę typu 1.
  • Zasady opieki i pomocy chorym na cukrzycę typu 1 ze szczególnym uwzględnieniem niedocukrzenia jako stanu potencjalnie bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia oraz hiperglikemii.

Ważnym elementem spotkania będzie możliwość skorzystania z praktycznych zajęć/ćwiczeń obejmujących między innymi badanie poziomu cukru, obsługę i zastosowanie glukometru.

Szkolenie odbędzie się we wtorek – 11 października 2022 r. (zmiana terminu!) – w godzinach od 16.00 do 17.30 w siedzibie Ośrodka w Bielsku-Białej przy ul. Legionów 25, w sali nr 11.

Link do zapisów:

Zapraszamy!

Tagi: ,