Raport z Projektu „Nie taki robot straszny!”

RODN WOM w Bielsku-Białej - logotyp

Miło nam poinformować, że w materiałach pokonferencyjnych z 13. Międzynarodowej Konferencji Naukowej DiVAI 2020 (wydawca: Wolters Kluwer) znajduje się artykuł (na stronach: 205-216) zawierający raport z Projektu „Nie taki robot straszny!” („The Robot is Not so Scary as it is Painted!”) realizowanego w naszym Ośrodku w roku szkolnym 2017/2018.

Wersja elektroniczna materiałów jest bezpłatnie dostępna pod adresem:

Partnerami w naszym Projekcie były następujące podmioty:

• Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej,
  • AKCES Edukacja Kurzyca, Piasecki sp.j., Przeźmierowo (koło Poznania) – oficjalny przedstawiciel LEGO® Education w Polsce,
  • Szkoła Podstawowa nr 10 Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej
    (w pierwszej edycji Projektu),
  • Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Akademia Żaków” w Bielsku-Białej
    (w drugiej edycji Projektu).

Opiekunem naukowym Projektu była Pani dr hab. Eugenia Smyrnova-Trybulska z Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

W działania w Projekcie aktywnie włączyły się następujące osoby:

• Jolanta Biernat – konsultantka w RODN „WOM” w Bielsku-Białej
    (pomoc w prowadzeniu zajęć z uczestnikami Projektu),
  • Anna Fryś – nauczycielka w NSP „Akademia Żaków” w Bielsku-Białej
    (prowadzenie lekcji obserwowanych przez uczestników Projektu),
  • Justyna Migdał – nauczycielka w SP nr 10 Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej (prowadzenie lekcji obserwowanych przez uczestników Projektu),
  • Jolanta Zuziak – nauczycielka w SP nr 10 Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej (prowadzenie lekcji obserwowanych przez uczestników Projektu),
  • Jacek Mendrak – konsultant ds. rozwiązań edukacyjnych i sprzedaży w AKCES Edukacja (przygotowanie i dostarczenie pomocy do wszystkich zrealizowanych zajeć – zestawów robotów LEGO® Education oraz tabletów).

Dziękuję Państwu za wspólną realizację unikatowego w skali kraju Projektu.

Wojciech Zuziak
pomysłodawca i koordynator Projektu