Zaproszenie dla nauczycieli różnych specjalności do Strefy Kultury

Początek wakacji to dogodny czas, aby zobaczyć Strefę Kultury będącą chlubą stolicy Górnego Śląska, jak i całego regionu. Jak można przeczytać na stronie Międzynarodowego Centrum Kongresowego:
W samym centrum miasta, tuż obok Hali Widowiskowo-Sportowej „Spodek”, powstał nowy wyjątkowy obszar zwany Strefą Kultury. Wraz ze „Spodkiem” tworzą ją obiekty kulturalno-rozrywkowe: Międzynarodowe Centrum Kongresowe, nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz nowe Muzeum Śląskie. Wszystkie obiekty to architektoniczne perełki, wielokrotnie nagradzane w konkursach za swój niepowtarzalny design. Nowe obiekty, osadzone na terenie dawnej kopalni „Katowice”, wniosły nową jakość w zrewitalizowaną część Katowic.

Aby zadać kłam powiedzeniu „Cudze chwalicie, swego nie znacie”, chciałabym zaproponować Państwu nieco inną formę doskonalenia zawodowego, zwłaszcza w zakresie edukacji regionalnej, dlatego też zapraszam Państwa na bezpłatną wycieczkę edukacyjną połączoną ze zwiedzaniem Muzeum Śląskiego w Katowicach, która odbędzie się 26 czerwca 2018 r. Zachęcam do uczestnictwa w niej razem z własnymi dziećmi lub uczniami – w ramach np. nagrody za wyniki w nauce, udział w konkursie, aktywność w szkole.

Po Strefie Kultury i Muzeum Śląskim oprowadzać będzie Pani Aleksandra Gorzelik – historyk sztuki, konsultantka RODN w Katowicach, egzaminator egzaminu maturalnego z historii sztuki, autorka scenariuszy i analiz dzieł sztuki dla Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego.

Orientacyjny program wycieczki:

7.45 – spotkanie na dworcu PKP w Bielsku-Białej, przejazd do Katowic

10.00‒15.00 – zwiedzanie Strefy Kultury, w tym Muzeum Śląskiego

15.30 – przejazd do Bielska-Białej, przewidywany powrót ok. 16.30.

Uwaga!

Uczestnicy ponoszą koszty przejazdu do Katowic i do Bielska-Białej (ok. 30 zł; PROSZĘ O SAMODZIELNY ZAKUP BILETÓW W DNIU WYJAZDU), zwiedzanie Muzeum Śląskiego jest bezpłatne.

Zgłoszenia na wyjazd proszę dokonywać za pomocą formularza znajdującego się na stronie: https://goo.gl/forms/hs0BjDQAP5mV4bQr1 do 22 czerwca (piątek) włącznie.

Katarzyna Zioła-Zemczak
konsultantka Ośrodka

Tagi: