Konferencja metodyczna: Co, jak i dlaczego?

Matematyka - liczbyZapraszamy nauczycieli matematyki szkół podstawowych na konferencję metodyczną:

Co, jak i dlaczego?, czyli o nauce uzasadniania i dowodzenia w szkole podstawowej

Podczas spotkania zastanowimy się nad trudnym i złożonym elementem procesu nauczania matematyki, jakim jest nauka uzasadniania i dowodzenia.

Aktualna podstawa programowa do szkoły podstawowej zobowiązuje nas do wprowadzania uczniów w ten proces, mimo że jest to bardzo trudne na tym poziomie nauczania. Warto więc rozważyć, w jaki sposób możemy pomóc uczniom oswoić dowodzenie i przygotować ich do rozwiązywania tego typu zadań na egzaminie.

W czasie konferencji postaramy się spojrzeć na zagadnienie z wielu stron. Dlatego krótkie wystąpienia prowadzących: Haliny Babik-Dziedzic, Magdaleny Glac, Katarzyny Stefańskiej, Katarzyny Parci poruszą różne aspekty problemu. Nauczyciele praktycy podzielą się swoimi spostrzeżeniami i pokażą konkretne przykłady rozwiązań. Podsumowania, z punktu widzenia psychologa, dokona Katarzyna Patykiewicz.

Konferencja odbędzie się 22 marca 2018 r. (czwartek) o godzinie 15.30 w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej, ul. Legionów 25, sala 011 (parter). Planowany czas spotkania to około 70 minut.

Szczegółowe informacje i zapisy znajdują się na Portalu Nauczyciela Matematyki.

Zapraszamy!

Tagi: , ,