Wojewódzki Konkurs Historyczny

Marszałek Józef PiłsudskiSerdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w Wojewódzkim Konkursie Historycznym

MARSZAŁEK JÓZEF PIŁSUDSKI – BOHATER NASZEJ NIEPODLEGŁOŚCI.

Organizatorami konkursu są:

  • Stowarzyszenie Pamięci Armii Krajowej w Bielsku-Białej,
  • Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej,
  • I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Bielsku-Białej.

Konkurs przeprowadzony będzie w związku z nadchodzącymi obchodami 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego i w związku ze zbliżającą się 100. rocznicą Niepodległości Państwa Polskiego.

Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy o życiu i działalności Józefa Piłsudskiego, rozbudzenie i rozwijanie zainteresowania młodzieży historią najnowszą, a także kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich.

Formułą konkursu jest prezentacja multimedialna. Zadaniem uczestników jest samodzielnie wykonanie prezentacji zapisanej na płycie CD/DVD (do 25 slajdów), w formacie zgodnym z programem PowerPoint (Microsoft Office), Impress (Open Office) lub w dowolnym programie możliwym do uruchomienia za pomocą przeglądarki internetowej, dokonując wyboru wydarzeń związanych z życiem i działalnością Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Zgodnie z regulaminem konkursu dopuszcza się wykorzystanie gotowych zdjęć, filmów, grafik, dźwięków, tekstów itp., jednak należy w prezentacji podać wykorzystane źródła.

Termin nadsyłania prac konkursowych upływa dnia 8 grudnia 2017 r.

Do pobrania: Regulamin Konkursu.

Urszula Rukasz
konsultant Ośrodka

Tagi: ,