Zmiany w egzaminach w 2021 r.

RODN WOM w Bielsku-Białej - logotyp

Szanowni Państwo,

w rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki z 16 grudnia 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wprowadzone zostały zmiany dotyczące przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty i egzaminu maturalnego w roku 2021 r.

Jest to konsekwencją decyzji Ministra Edukacji i Nauki o rozszerzeniu zakresu kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021 poprzez dodanie pkt. 6. “Uwzględnienie w procesach edukacyjnych wymagań egzaminacyjnych dotyczących egzaminu ósmoklasisty i egzaminu maturalnego przeprowadzanego w roku 2021”.

W związku z tym Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli “WOM” w Bielsku-Białej planuje realizację cyklu konferencji online dla nauczycieli przedmiotów objętych tymi egzaminami. Konferencje odbywać się będą w trakcie ferii zimowych oraz po ich zakończeniu:

Harmonogram, który Państwu prezentujemy, zostanie w najbliższym czasie uzupełniony o konferencje z kolejnych przedmiotów. W miarę potrzeb postaramy się także uruchamiać dodatkowe edycje szkoleń.

Zapisy na wszystkie konferencje online odbywają się – tradycyjnie – poprzez platformę e-rejestracji:

Zapraszamy!

Władysław Mąsior