Podstawa programowa z matematyki w gimnazjum

włącz .

W ostatnim dniu marca br. o godz. 14.00 w siedzibie Ośrodka przy ul. Legionów 24 odbyła się konferencja na temat: „Wdrażanie nowej podstawy programowej z matematyki w gimnazjum".

W konferencji udział wzięło ponad 50 nauczycieli.
Na początku Maria Kaczmarzyk - konsultant naszego Ośrodka omówiła akty prawne oraz  ważne dla nauczyciela terminy  związane z wdrażaniem nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego w I klasie gimnazjum (załącznik 1). Następnie Halina Juraszczyk - konsultant Ośrodka  przedstawiła nową podstawę programową z matematyki w gimnazjum w oparciu o prezentację przygotowaną przez MEN (załącznik 2).

W drugiej części spotkania przedstawiciele wydawnictw, które przyjęły nasze zaproszenie przekazali nauczycielom nowe podręczniki do I klasy gimnazjum. Wydawnictwa te zgłosiły wnioski o dopuszczenie do użytku szkolnego prezentowane podręczniki. O przebiegu oceny nowych  podręczników przez rzeczoznawców MEN możemy dowiadywać się na bieżąco ze strony: http://www.reformaprogramowa.men.gov.pl/nowepodreczniki/wykaz_wnioski.php .

Podręczniki prezentowali:

• Bartosz Rudny -  Oficyna Wydawnicza * Krzysztof Pazdro,
  • Konstancja Furczyk - WSiP,
  • Beata Cisło - Nowa Era (załącznik 3),
  • Danuta Kawik-Suchy - Grupa Edukacyjna S.A. MAC (załącznik 4),
  • Marek Muc - Wydawnictwo Szkolne PWN (załącznik 5).

Materiały do pobrania:

Załącznik 1: Wdrażanie nowej podstawy programowej w I klasie gimnazjum