Aktualności

Uwaga nauczyciele historii!

Polska walcząca - znakUwaga nauczyciele historii i młodzież zainteresowana historią najnowszą!

W ramach obchodów 78. rocznicy Polskiego Państwa Podziemnego zapraszamy na bezpłatne seminarium nt.: „Rola Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej dla społeczeństwa polskiego w okresie wojny i okupacji”.

Seminarium odbędzie się w siedzibie Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej, przy ul. Legionów 25, w dniu 5 października 2017 r. (czwartek), w sali nr 001 (w przyziemiu), od godz. 11.30 do godz. 13.30.

Czytaj więcej ›

Napisano w Aktualności, Seminarium, Zaproszenia Tagi: , ,

Skala Funkcjonowania Pierwszoklasisty

Jabłko na książkach - naukaZapraszamy nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej na bezpłatne warsztaty metodyczne stosowania obserwacyjnej metody do oceny poznawczych i społecznych umiejętności uczniów w klasie I szkoły podstawowej.

Metoda pomaga rozpoznać rozwojowe i edukacyjne potrzeby dzieci i dzięki temu zaprojektować działania wspomagające rozwój i naukę najmłodszych uczniów.

Czytaj więcej ›

Napisano w Aktualności Tagi: ,

Czas refleksji nad swoim zachowaniem na drodze

RoweryBieżący tydzień będzie obfitował w wydarzenia, które powinny skłonić nas do refleksji nad swoim zachowaniem i postępowaniem. Przed nami Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach oraz Europejski Dzień Bez Samochodu.

Czytaj więcej ›

Napisano w Aktualności, Zaproszenia Tagi: ,

VII Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia

Kongres Kobiet - logotypRODN „WOM” w Bielsku-Białej zaprasza na konferencję w ramach VII Regionalnego Kongresu Kobiet Podbeskidzia:

Kobieta przedsiębiorcza wczoraj i dziś

Przedsiębiorczość kobiet nie jest tylko modnym hasłem, zwłaszcza gdy rozumieć to określenie szerzej niż w ujęciu ekonomicznym, jako synonim aktywności, adekwatności i skuteczności działania. To cecha, która w każdych niemal warunkach umożliwia realizację celów, wpływa na życie zarówno jednostki, jak i społeczeństwa oraz na kształt rzeczywistości.

Czytaj więcej ›

Napisano w Aktualności, Konferencja, Zaproszenia Tagi: , ,

Projekt „Nie taki robot straszny!”

Robot LEGO Education WeDo 2.0

WeDo 2.0

W roku szkolnym 2017/2018 nasz Ośrodek wraz Partnerami rozpoczyna realizację Projektu pod nazwą „Nie taki robot straszny!”.

Poszukujemy szkół podstawowych zainteresowanych wprowadzeniem robotyki do swojej oferty edukacyjnej. Nauczymy Was, jak oswoić roboty LEGO i wykorzystać je w edukacji!

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na stronie Projektu.


Nabór szkół do pierwszej edycji Projektu został zakończony.

Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń szkół do drugiej edycji Projektu. Nowy formularz zgłoszeniowy jest dostępny pod adresem: https://goo.gl/forms/dLJYyI1tsdsMzeCZ2.

Termin realizacji drugiej edycji Projektu zostanie podany w październiku 2017 r.


Zapraszamy!

 

Napisano w Aktualności, Projekt, Warsztaty, Zaproszenia Tagi: , , ,

XIII Regionalna Konferencja SNM + RODN „WOM” w Bielsku-Białej

Konferencja SNM - logotypStowarzyszenie Nauczycieli Matematyki Oddział w Bielsku-Białej oraz Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej zapraszają na XIII Regionalna Konferencję z cyklu Matematyka na dobry początek roku szkolnego.

Konferencja odbędzie się w dniu 30 września 2017 r. (sobota) w godzinach 9.00-15.15 w budynku Ośrodka przy ul. Legionów 25.

Więcej szczegółów znajdą Państwo w portalu nauczyciela matematyki.

Redaktorem portalu jest Pani Katarzyna Parcia, nauczyciel-konsultant pracujący w naszym Ośrodku.

Zapraszamy!

Napisano w Aktualności, Konferencja regionalna, Zaproszenia Tagi: ,

Sieć: Bawimy się w programowanie. Edycja 2.

networkingW roku szkolnym 2017/2018 zapraszamy nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej do udziału w bezpłatnych spotkaniach sieci współpracy i samokształcenia:

Bawimy się w programowanie. Edycja 2.

Więcej informacji na stronie: Edukacja wczesnoszkolna – sieci.

Napisano w Aktualności, Sieci współpracy, Zaproszenia Tagi: ,

Vademecum Młodego Nauczyciela

NauczycielkaRozpoczynamy kolejny cykl seminariów pt. Vademecum Młodego Nauczyciela dla nauczycieli stażystów i kontraktowych pracujących w przedszkolu, szkole podstawowej, gimnazjum lub szkole ponadgimnazjalnej.

Spotkanie organizacyjne i pierwsze zajęcia z ustaleniem harmonogramu odbędą się 4 października 2017 r. (środa) o godz. 15.30 w RODN „WOM” w Bielsku-Białej, ul. Legionów 25, sala 011A (parter).

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: Vademecum Młodego Nauczyciela.

Napisano w Aktualności, Seminarium, Zaproszenia Tagi: ,

Przygoda z geometrią na pomarańczy

12. Spotkanie z ciekawą matematykąW dniu 21 września 2017 r. zapraszamy nauczycieli matematyki oraz uczniów klas szóstych szkoły podstawowej, gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych na pierwsze w tym roku szkolnym Spotkanie z ciekawą matematyką, którego tematem będzie

Przygoda z geometrią na pomarańczy
‒ trzy światy geometrii

Nauczyciele oraz uczniowie z naszego regionu będą mieli wyjątkową (niecodzienną) okazję uczestniczenia w Bielsku-Białej w warsztatach, które poprowadzą znakomici specjaliści w zakresie geometrii nieeuklidesowych, a jednocześnie praktycy nauczania:

  • dr Anna Rybak z Uniwersytetu w Białymstoku oraz
  • István Lénárt – pracownik ELTE University w Budapeszcie.

Więcej szczegółów znajdą Państwo w portalu nauczyciela matematyki.

Redaktorem portalu jest Pani Katarzyna Parcia, nauczyciel-konsultant pracujący w naszym Ośrodku.

Zapraszamy!

Napisano w Aktualności, Warsztaty, Zaproszenia Tagi: ,

Warsztaty terenowe o tematyce przyrodniczo-leśnej

Warsztaty: O lesie w lesie 2016Zapraszamy na warsztaty terenowe o tematyce przyrodniczo-leśnej, które zostaną przeprowadzone w środowisku przyrodniczym Nadleśnictwa Bielsko – Lasy Państwowe w dniach 16-17 października.

Termin zgłoszeń: do 22 września, liczba miejsc ograniczona.

Celem warsztatów jest popularyzacja ciekawych form i metod pracy nauczycieli oraz podniesienie jakości edukacji matematycznej i przyrodniczej.

Warsztaty mają służyć również wymianie doświadczeń pomiędzy nauczycielami, aktywnymi na polu edukacji przyrodniczo-leśnej oraz wykazać, że zaproponowane podczas szkolenia zasady organizowania i wspierania aktywności ucznia wzmacniają wychowawczą rolę szkoły.

Zapraszam!

Barbara Michałek-Piernik
nauczyciel-konsultant

Napisano w Aktualności, Warsztaty, Zaproszenia Tagi: , ,

Akademia umiejętności pedagoga i psychologa szkolnego

Akademia umiejętności pedagoga i psychologa szkolnego - logotypDyrektor Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego Metis w Katowicach serdecznie zaprasza pedagogów, psychologów szkolnych, nauczycieli i wychowawców na konferencję:

Akademia umiejętności
pedagoga i psychologa szkolnego.

Program wychowawczo-profilaktyczny szkoły/placówki.
Zmiana, której nie trzeba się obawiać

Termin: 16 – 17 października 2017 r.
Miejsce: USTROŃ, Centrum Wypoczynkowo-Szkoleniowe „GWAREK”, ul. Wczasowa 49.
Więcej informacji i zapisy: https://www.metis.pl/content/view/2805/1/

Napisano w Aktualności, Konferencja, Zaproszenia

26. Międzynarodowa Konferencja IATEFL Poland

IATEFL - logotypWażna wiadomość dla nauczycieli języka angielskiego!

Serdecznie zapraszamy na 26. Międzynarodową Konferencję Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego IATEFL Poland organizowaną wraz z Wydziałem Humanistyczno-Społecznym Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

Termin: 15-17.09.2017.
Miejsce: Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej, ul. Willowa 2 43-309 Bielsko-Biała.

Rozpocznij nowy rok szkolny z nową energią! Niezwykła okazja by zobaczyć skuteczne lekcje „na żywo”, posłuchać wykładów w języku angielskim, wymienić doświadczenia z autorami podręczników prosto z Anglii, podpatrzyć praktyczny warsztat doświadczonych metodyków, a przede wszystkim zebrać nowe pomysły na własne, ciekawe lekcje.

W tym roku po raz kolejny PreConference Event oraz Open Mic Evening.

Czytaj więcej ›

Napisano w Aktualności, Konferencja, Zaproszenia Tagi:

Nabór do grup języka angielskiego

Znak: Thinking allowedUWAGA!
Trwa nabór do grup języka angielskiego.
Proponujemy różne poziomy zaawansowania!

Informacje tel.: 33 812 37 15 w. 114

Zapraszamy!

 

 

Napisano w Aktualności, Zaproszenia Tagi: ,

Uchwała antysmogowa wchodzi w życie

Infografika antysmogowaZapisy uchwały, która ma obowiązywać na obszarze całego województwa przez cały rok dotyczą wszystkich użytkowników pieców, kotłów i kominków na paliwo stałe. Od chwili jej wejścia w życie nie będzie można stosować:

  • węgla brunatnego,
  • mułów i flotokoncentratów oraz
  • biomasy stałej o wilgotności powyżej 20 procent.

Głównym celem uchwały ma być poprawa jakości powietrza w regionie, która przekłada się na stan zdrowia i jakość życia mieszkańców. Sama uchwała nie zakazuje spalania węgla czy drewna, tylko złych jakościowo paliw.

Czytaj więcej ›

Napisano w Aktualności

Nagroda im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”

Uczysz tolerancji i szacunku dla innych? Zgłoś się do Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”. Nabór trwa do 30 września 2017 r.

Nagroda powstała z myślą o wspieraniu nauczycieli, którzy w swojej pracy z uczniami oraz członkami lokalnych społeczności kierują się wartościami bliskimi Irenie Sendlerowej: tolerancją, szacunkiem wobec odmienności, odpowiedzialnością za innych i odwagą.

Więcej informacji »

 

Napisano w Aktualności, Konkursy, Zaproszenia Tagi: ,

Poznać, rozumieć, pamiętać – droga do lepszej współczesności

Piotr Kowalik i dr Jacek ProszykNasza teraźniejszość wspiera się na przeszłości. Jedna bez drugiej nie istnieje w pełni. Dlatego tak ważne jest, byśmy poznawali różnorodne aspekty dziejów i widzieli ich związek z codziennością, z naszym współczesnym życiem. Dziś – wobec podziałów i napięć panujących w Europie i na świecie – szczególne znaczenie ma także zrozumienie dla wartości takich, jak szacunek dla innych kultur i religii, ich bogactwa oraz znajomość dziejów i kultury własnego kraju. Wiedza o przeszłości, którą dzieliliśmy z Żydami pomaga dostrzec coś więcej niż negatywne stereotypy.

Galeria fotografii »

Wychodząc z tego przekonania 8 czerwca 2017 roku zorganizowaliśmy w naszym Ośrodku dwie równoległe konferencje: dla nauczycieli języka polskiego i historii oraz dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej: „Razem w podzielonym świecie – jak wychowywać do wartości. Wspólne dzieje Polaków i Żydów”.

Czytaj więcej ›

Napisano w Aktualności, Konferencja, Relacje Tagi: , ,

Nagrody w Konkursie Literackim Inny – Obcy? wręczone!

Żelowe misieKonkurs adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych ma na celu rozbudzanie zainteresowań humanistycznych i uwrażliwianie na problematykę związaną z szeroko rozumianą tolerancją, empatią i otwartością. We współczesnym świecie szczególnie ważna jest świadomość, jaki wpływ na ludzkie życie mają relacje człowieka z jego otoczeniem, akceptacja, zrozumienie, poszanowanie odmienności każdej jednostki w duchu tolerancji wyraźnie jednak odróżnianej od przyzwolenia na agresję wobec kogokolwiek.

Uczestnicy konkursu wykazali, że doskonale to rozumieją. Tematyka zgłoszonych prac, zgodnie z naszymi oczekiwaniami, była różnorodna, obejmowała odmienność dotyczącą systemu wartości, religii, obyczajów, ale i form życia społecznego, preferencji seksualnych, wyglądu fizycznego, sposobu bycia.

Czytaj więcej ›

Napisano w Aktualności, Konkursy, Wyniki konkursów Tagi: , , ,

Zapraszamy szkolne koła filmowe i multimedialne

KameraZapraszamy opiekunów szkolnych kół multimedialnych, filmowych, telewizyjnych, radiowych oraz osoby zainteresowane edukacją medialną i twórczością filmową, radiową, multimedialną – własną i uczniów.

W dniu 26 czerwca 2017 r. o godz. 13:00 spotkamy się w siedzibie RODN “WOM” w Bielsku-Białej (ul. Legionów 25, sala 203).

W ramach sieci współpracy i samokształcenia „Media szkolne” poza zdobywaniem wiedzy, doświadczenia oraz dzieleniem się wiedzą i doświadczeniem planujemy także warsztaty i inne aktywności (w tym także z udziałem uczniów) oraz festiwal. Szczegóły ustalimy podczas spotkania.

Czytaj więcej ›

Napisano w Aktualności, Sieci współpracy, Zaproszenia Tagi: ,

Dziesiątki pudeł radości. Finał zbiórki książek dla szpitali

Miarą twojego człowieczeństwa
jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka
ks. Mieczysław Maliński

W maju Fundacja Zaczytani.org po raz trzeci organizowała Wielką Zbiórkę Książek przeznaczonych dla pacjentów szpitali. Misją tej fundacji jest wspieranie dzieci, młodzieży i dorosłych przebywających w placówkach medycznych w całej Polsce, przede wszystkim przez działania związane z czytelnictwem.

Podziękowania od Fundacji ZaczytaniZbiórka odbywała się w pięciu miastach: w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Postanowiliśmy włączyć się w te działania przez pomoc przedszkolom i szkołom w naszym regionie w zgromadzeniu książek i przekazaniu ich do punktu zbiórki w Krakowie. Przedstawiciele fundacji wyrazili zgodę, by zbiórka trwała u nas do końca maja.

Niełatwo czasem jest dzielić się z drugim człowiekiem, tym bardziej zupełnie nieznanym. Mieliśmy nadzieję, że uda nam się zebrać kilka pudełek książek. Jakież było nasze zdumienie – książki popłynęły strumieniem. Piękne, kolorowe, w idealnym stanie, przeznaczone dla małych, większych i całkiem dorosłych pacjentów. Wśród tytułów znalazły się bardzo popularne i poszukiwane pozycje – z pewnością pomogą przetrwać trudny czas choroby, przywołają uśmiech, pozwolą zapomnieć o dolegliwościach chociaż na chwilę.

Na początku liczyliśmy wszystkie książki. Wkrótce musieliśmy przestać – byłych ich setki!  Najbardziej jednak poruszyły nas listy i rysunki, dobre i ciepłe słowa wsparcia kierowane przez dzieci do ich rówieśników. Niektóre z tych liścików zostały przez ich autorów ukryte między kartkami – wierzymy, że odnalezione przez małych czytelników wywołają uśmiech.

Czytaj więcej ›

Napisano w Aktualności, Relacje Tagi: , , ,

Akademia LEGO Education: roboty LEGO (EV3 i WeDo 2.0)

LEGO WeDo 2.0

LEGO WeDo 2.0

Oferta Wakacyjna 2017!

Już niedługo: 1 i 2 lipca (sobota – niedziela) – będziemy gościć w naszym Ośrodku trenera Akademii LEGO Education.

W sobotę chcemy budować i programować roboty LEGO MINDSTORMS Education EV3; natomiast w niedzielę – rewelacyjne! zestawy dla młodszych dzieciaków: WeDo 2.0 (poniżej zdjęcia z kursów w naszym Ośrodku).

Nauczyciele uczestniczący w szkoleniach otrzymają dwa dokumenty:

  • zaświadczenie o ukończeniu formy doskonalenia zawodowego oraz
  • certyfikat Akademii LEGO Education.

Zapraszamy czynnych zawodowo nauczycieli. Więcej informacji i zapisy:
http://www.wombb.edu.pl/?page_id=378

Osoba odpowiedzialna za szkolenia z robotyki:
Wojciech Zuziak (wzuziak@wombb.edu.pl, 33 812 37 15 w. 123).

Zapraszamy!

Napisano w Aktualności, Warsztaty, Zaproszenia Tagi: , , ,
Wielkość czcionki
Kontrast

Przeglądając stronę, zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close