Festiwal Robotyki 2018

LEGO® Education WeDo 2.0. Zdjęcie: Anna Fryś

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli
w Bielsku-Białej

Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Akademia Żaków”
w Bielsku-Białej

we współpracy z partnerem
AKCES Edukacja Kurzyca, Piasecki sp.j., Przeźmierowo
(oficjalny dystrybutor i wyłączny partner LEGO® Education
w Polsce)

zapraszają na Festiwal Robotyki 2018.

Kiedy?
14 czerwca 2018, od 11:00

Gdzie?
Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Akademia Żaków” w Bielsku-Białej, ul. Jaworzańska 2

Kogo zapraszamy?

Zapraszamy zespoły – nauczyciel + 2 uczniów:

Celem festiwalu jest wymiana doświadczeń zdobytych:

• podczas realizacji projektu „Nie taki robot straszny!” oraz
  • w czasie zajęć z robotyki prowadzonych w szkołach.

Miło nam będzie gościć nauczycieli i uczniów ze szkół, które już zgłosiły swój udział w Festiwalu Robotyki. Są to:

• Zespół Szkolno-Przedszkolny w Siennej
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Godziszce
  • Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Buczkowicach
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Twardorzeczce
  • Szkoła Podstawowa nr 10 Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej
  • Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Akademia Żaków” w Bielsku-Białej (gospodarze festiwalu)

W ramach festiwalu przewidziane są prezentacje uczestników oraz 2 bloki warsztatowe, podczas których uczniowie – wraz z nauczycielem – zbudują i zaprogramują roboty. Na warsztaty zostaną wybrane przykłady, których instrukcje nie znajdują się w oprogramowaniu dla zestawów LEGO® Education WeDo 2.0.

Reprezentacją szkoły będzie zespół złożony z nauczyciela-opiekuna i 2 uczniów. Każda szkoła, która chce wziąć udział w Festiwalu Robotyki, proszona jest o przygotowanie krótkiej (5-7 min) prezentacji. Uczniowie w swoim wystąpieniu mają przedstawić ulubionego robota WeDo lub WeDo 2.0 wykonanego przez siebie.

Może to być robot:

• zbudowany wg własnego pomysłu;
  • zbudowany wg instrukcji, która znajduje się w oprogramowaniu dla zestawów LEGO® Education WeDo lub WeDo 2.0; wtedy prosimy o zaprezentowanie także własnych modyfikacji projektu oryginalnego (przeróbek);
  • zbudowany wg instrukcji, która nie znajduje się w oprogramowaniu dla zestawów LEGO® Education WeDo lub WeDo 2.0; wtedy prosimy o podanie pochodzenia instrukcji (źródła) oraz zaprezentowanie własnych modyfikacji projektu oryginalnego (przeróbek).

Przygotowana przez uczniów prezentacja wybranego robota może być wsparta:

• tradycyjną prezentacją multimedialną,
  • filmem prezentującym proces budowy i możliwości robota,
  • pokazem instrukcji przygotowanej w LEGO® Digital Designer wraz z omówieniem cech zbudowanego robota,
  • pokazem działania gotowego zbudowanego robota (wtedy należy przywieźć swojego robota).

Prezentacje nie są formą konkursu. To sposób na wymianę doświadczeń i pokazania swoich osiągnięć w dziedzinie robotyki.

Program Festiwalu Robotyki 2018

11:00
Powitanie zgromadzonych gości

• mgr Teresa Dziedzic – dyrektor NSP „Akademia Żaków” w Bielsku-Białej
  • mgr Władysław Mąsior – dyrektor RODN “WOM” w Bielsku-Białej

11:15
Prezentacje ulubionego modelu WeDo lub WeDo 2.0 (przywiezionego ze sobą) i jego modyfikacji: po 7-10 minut na zespół (2 zespoły)

11:40
Wyzwanie nr 1 – budowa i programowanie robota WeDo 2.0

12:25
Przerwa

12:45

13:10
Wyzwanie nr 2 – budowa i programowanie robota WeDo 2.0

14:00

14:20
Zakończenie spotkania

Kontakt – organizacja festiwalu

Anna Fryś, NSP „Akademia Żaków” w Bielsku-Białej – annafrys1988@gmail.com

Zgłoszenia szkół (do 12 czerwca 2018 r.)

Wojciech Zuziak, RODN „WOM” w Bielsku-Białej – wzuziak@wombb.edu.pl

Tagi: , , , , , , , ,