Oferta edukacyjna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego

Sala Sejmu ŚląskiegoZapraszamy nauczycieli historii, wiedzy o społeczeństwie oraz edukacji regionalnej na zajęcia warsztatowe nt.: Oferta edukacyjna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Warsztaty odbędą się 8 maja 2018 r., od godz. 15.00 do godz. 17.00, w siedzibie naszego Ośrodka przy ul. Legionów 25, w sali 202 (II piętro).

Celem warsztatów jest zapoznanie nauczycieli z:

• ofertą edukacyjną Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, w kontekście historii Gmachu Sejmu i Urzędu Marszałkowskiego oraz wybitnych postaci związanych z tym miejscem;
  • ofertą dydaktyczną jednostek samorządu w terenie (województwa śląskiego) i możliwościami organizacji dydaktycznych i turystycznych wycieczek szkolnych, dostosowanych do wszystkich grup wiekowych uczniów.

W programie praca ze scenariuszami lekcji na temat:

1. Historia samorządu i wybitnych postaci związanych z regionem.
  2. Cele i zadania jednostek samorządu terytorialnego.
  3. Gmach Sejmu i Urzędu Marszałkowskiego.
  4. Prezentacja oferty edukacyjnej Parku Śląskiego.

Zgłoszenia nauczycieli przyjmujemy za pośrednictwem formularza online.

Uczestnicy otrzymają zaświadczenie udziału w seminarium oraz płytę DVD z dwoma plikami w formacie pdf: „Śląskie. Tu edukujemy” oraz „Śląski Park Edukacyjny”, a także film z wybraną turystyczną ofertą województwa śląskiego.

Urszula Rukasz
konsultant Ośrodka