O programowaniu na różnych zajęciach. Dobre pomysły na edukację

Uczniowie programująKonferencja regionalna z warsztatami “Szerokie myślenie o programowaniu na różnych zajęciach. Dobre pomysły na edukację”.

Serdecznie zapraszamy na edycję specjalną bezpłatnej konferencji z warsztatami wszystkich nauczycieli, którzy:

• uczą programowania w szkole podstawowej (1-8);
  • nie uczą przedmiotów informatycznych, ale z dowolnych względów zajmują się “kodowaniem” z uczniami (lub przewidują taką możliwość);
  • mają dzieci w wieku 5-15 i są świadomi, jak ważne jest dla ich własnych dzieci rozwijanie kreatywności, umiejętności logicznego myślenia, radości tworzenia i współpracy.

Zapraszamy także kadrę kierowniczą szkół i placówek, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o rozwiązaniach, w które warto inwestować w ich szkołach, w związku z szeroko rozumianym technologicznym wspomaganiem rozwoju myślenia logicznego, komputacyjnego na informatyce i na różnych przedmiotach nauczania, przy pomocy cyfrowych i niecyfrowych pomocy dydaktycznych.

Konferencja w większości wypełniona jest serią aż dziewięciu równoległych warsztatów do wyboru.

Czas: 21 kwietnia 2018 (sobota), 10:00-15:00.

Miejsce: RODN “WOM” w Bielsku-Białej, ul. Legionów 25, początek w sali 011.

Zgłoszenia: do 18.04.2018 lub do wyczerpania limitu miejsc.

Strona Konferencji: tik.wombb.edu.pl.

Odpłatność: bezpłatna (warsztaty także).

UWAGA:
Wśród uczestników warsztatów z robotami EDISON zostanie rozlosowany 1 robot EDISON ufundowany przez firmę ABIX Edukacja.
Wśród uczestników warsztatów ze Scottie Go! zostaną rozlosowane 2 zestawy Scottie Go!

Program i szczegóły: bit.do/programowanie lub goo.gl/2WRFFJ (wielkość liter ma znaczenie).

Formularz zgłoszeniowy: bit.do/zglaszam lub goo.gl/uRp3dB (wielkość liter ma znaczenie).

Organizator: Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli “WOM” w Bielsku-Białej.

Wszelkich informacji szczegółowych udzielają konsultanci: Jolanta Biernat i Lechosław Hojnacki,
telefon: tel. 33 812-37-15 w. 116, e-mail: jbiernat@wombb.edu.pl i lhojnacki@wombb.edu.pl

Patronat: Portal o Nowoczesnej Edukacji EduNews.pl

Współpraca: EduNews.pl, Mistrzowie Kodowania, Superbelfrzy RP.

Nauka połączona z zabawą wpływa na umiejętność rozwiązywania różnorodnych problemów i to nie tylko typowych szkolnych zadań, ale również wyzwań w zwykłych, codziennych sytuacjach. Pokażemy, że kodowanie, może być i łatwe, i owocne, i zabawne i dla Waszych uczniów, i dla Was! Zaprosiliśmy w tym celu kilkanaścioro dobrych fachowców i praktyków.

Tagi: , , , ,