Warsztaty: Nowoczesne tworzywa sztuczne (Plastek)

Plastek - ikonaZapraszamy nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczycieli przyrody i techniki do udziału w bezpłatnych warsztatach na temat nowoczesnych tworzyw sztucznych.

Warsztaty odbędą się 5 kwietnia 2018 r. o godz.15.30 w RODN „WOM” w Bielsku-Białej przy ul. Legionów 25.

W trakcie warsztatów zostanie przedstawiony program edukacyjny „Plastek i jego zaczarowane pudełko” skierowany do uczniów szkół podstawowych klasy 1-3 oraz starszych klas w ramach zajęć z techniki i przyrody.

W ramach projektu szkoły otrzymają bezpłatnie pakiet edukacyjny składający się z zestawu doświadczalnego, skryptu pomocniczego dla nauczyciela, plakatów i filmików edukacyjnych. Doświadczenia są proste i bezpieczne i mogą być wykonywane przez uczniów samodzielnie w klasie.

Ponadto w ramach programu uczniowie mogą uczestniczyć w konkursie plastycznym, w którym przewidziane są nagrody.

W imieniu Fundacji PlasticsEurope Polska reprezentującej producentów tworzyw sztucznych oraz prowadzącej działalność edukacyjną warsztaty poprowadzi dr inż. Edyta Wielgus-Barry – absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej, koordynator ds. projektów edukacyjnych.

Zgłoszenia nauczycieli przyjmowane są za pośrednictwem formularza online do 28 marca 2018 r.

Barbara Michałek-Piernik
konsultant Ośrodka