Zagadkowa matematyka

Konkurs Matematyka jest wszędzie - OrganizatorzyRegionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej wraz z Fundacją „Matematyka dla wszystkich” zapraszają nauczycieli matematyki oraz uczniów klas szóstych szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych na Spotkanie z ciekawą matematyką, którego tematem będzie

ZAGADKOWA MATEMATYKA

Podczas spotkania będzie można przekonać się, w jak wielu sytuacjach matematyka może nam pomóc i jakie zaskakujące problemy można za jej pomocą rozwiązać. Uczestnicy w formie warsztatowej poznają zabawy, m.in. w odgadywanie zamazanej liczby, daty urodzin i kto na który palec założył pierścień. Zajęcia poza nauką dostarczą także wiele rozrywki i matematycznej zabawy.

Przykłady zostały przygotowane przez Jacka Orawczaka i Damiana Pytkę – uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych im. J. Śniadeckiego w Bielsku-Białej – pod kierunkiem nauczycielki matematyki – mgr Doroty Ponc.

Więcej informacji znajdą Państwo w Portalu nauczyciela matematyki.

Zapraszamy!

Katarzyna Parcia