Dzień o zapachu pomarańczy

Gwiazda na pomarańczyTym hasłem możemy podsumować dzień 21 września 2017 r. w naszym Ośrodku.

Aromatyczny i kuszący  zapach pomarańczy roznosił się po naszym budynku od samego rana do wieczora, najpierw z powodu realizacji projektu Przygoda z geometrią na pomarańczy – trzy światy geometrii (we współpracy z Fundacją Matematyka dla wszystkich), a później w związku ze Spotkaniem z ciekawą matematyką.

W jednym i drugim przypadku rolę główną odgrywała pomarańcza jako model kuli (model sfery); model potrzebny, pachnący, choć niedoskonały.

Z pomocą naszych wyjątkowych gości dr Anny Rybak z Uniwersytetu w Białymstoku oraz Istvána Lénárta z ELTE University w Budapeszcie mogliśmy spojrzeć na geometrię inaczej niż zwykle.

Więcej informacji znajdą Państwo w Portalu nauczyciela matematyki.

Katarzyna Parcia

Tagi: , ,